Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu Cumhuriyetin 100’üncü yılını okul bahçesinde coşkulu bir törenle kutladı. Üçüncü sınıfların hazırladığı program tüm öğrenci ve velilerin katılımıyla bir şölene dönüştü. 

Şiirler, marşlar ve cumhuriyet temalı hazırlanan koreografilerle kutlanan programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapan Okul Müdürü Recep Topal; “Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler. Muazzam bir coşku ile Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyoruz. Böyle anları kutlamaya şahit olan herkes kendini şanslı hissetmelidir. Sevgili çocuklar sizlerde Cumhuriyetin yüzüncü yılını görmüş bireyler olarak bugünü asla unutmayacaksınız. Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ben ikinci sınıftaydım,ben üçüncü sınıftaydım diyerek çocuklarınıza torunlarınıza anlatacaksınız. Bugün küçüksünüz ama yarın büyüyeceksiniz. Bugünün küçükleri yarının büyükleri olacaksınız. Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, ruhları şad olsun diyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun çocuklar" dedi ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini verdi.

100’üncü yıl marşını bütün öğrencilerin aynı anda söyleyerek biten program da öğretmen,öğrenci ve velilere duygu dolu anlar yaşadı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

ekremergün16

ekremergün15

ekremergün14

ekremergün13

ekremergün12

ekremergün11

ekremergün10

ekremergün9

ekremergün8

ekremergün7

“Eğitimin Sorunları Bitmiyor” “Eğitimin Sorunları Bitmiyor”

ekremergün6

ekremergün5

ekremergün4

ekremergün3

ekremergün2

ekremergün1

Editör: Ahmet Tunç