Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Biga İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik şube ekipleri bugün Trafik Haftası nedeniyle Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde Tevfik Başarı Camii önünde emniyet kemeri ve yaya geçidi önceliği ile ilgili denetim gerçekleştirdiler. 

Denetimlerde emniyet kemeri takılı olmayan sürücüler sık sık uyarıldı. Sürücülere emniyet kemeri takmaları ve yaya geçidinde yaya önceliği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, emniyet kemeri takmayan bir sürücüyü uyarırken, araçta bulunan çocuklara da ebeveynlerini emniyet kemeri takmaları ve yaya geçidinde geçiş önceliğine dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat da emniyet kemeri takmayan bir sürücüyü uyarırken, emniyet kemerini uyarıya rağmen takmayan sürücünün emniyet kemerini takmasına yardımcı oldu. Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur da şehir içi dolmuş şoförlerini emniyet kemeri ve yaya geçidi konusunda uyardı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı İsmail Güven de denetimlere takılanlar arasında yer aldı.

Renkli sohbetlere sahne olan denetimlerde gazeteciler de broşür dağıttılar ve sürücüleri bilgilendirdiler. 

Denetimlere Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, Biga İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Servi ve gazeteciler de katıldılar.

İçişleri Bakanlığı tarafından 7-13 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. Genelgede  her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü “Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olduğu belirtildi. 2021 yılında trafikte emniyet kemeri kullanımının teşvik edilmesine yönelik kullanılan “Bi Hareketine Bakar Hayat”, “Kemerinle Yol Ver Hayata”, “Kemerim Hep Aklımda Annem Hep Yanımda” ve trafikte yaya önceliği konusunda “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” ve “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” mottoları etkin olarak kullanılıyor.

a38

a37

a36

a34

a33

a32

a31

a30

a29

a28

a27

a26

a25

a24

a23

a22

a21

a20

a19

a18

a17

a16

a15

a14

a13

a12

a11-1

a10-2

Konseyde Kalafat rekabeti Konseyde Kalafat rekabeti

a9-3

a8-3

a7-3

a6-3

a5-3

a4-4

a3-4

a2-4

a1-5

Editör: Ahmet Tunç