Türkiye 14 Mayıs günü sandık başına gidecek. Seçime kısa bir süre kala da seçim yasakları açıklanıyor. Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Yüksek Seçim Kurulu'nun yasaklarını açıkladı.

Kaymakam Erdinç Dolu ve ailesi, Biga'ya veda etti Kaymakam Erdinç Dolu ve ailesi, Biga'ya veda etti

Yapılan açıklamaya göre oy verme günü olan 14 Mayıs 2023 Pazar günü sabah saat 06:00'dan gece 24:00'a kadar her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasi, içkili yerlerde her çesit içki satılması, verilmesi ve içilmesi yasaklar kapsamında yer alıyor. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanların dışında hiç kimse ateşli silah taşıyamayacak. Secim yasaklarına ve belirtilen kurallara uymak şartiyla oy verme günü saat 18:00'den sonra düğün yapılabilecek.

Son alınan karara göre ise oy verme günü oy verme süresince kahvehane, internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak ve eğlence yeri niteliği taşıyan lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Oy verme işlemi bittikten sonra ise akşam 5'ten sonra kahvehane, internet kafe ve kıraathaneler açılabilecek.

YAVUZ'DAN ÖZCAN'A TEŞEKKÜR

Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz da yasaklarla ilgili; "Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Baskanımız Ünal Özcan'ın, sayın Valimiz İlhami Aktaş ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde, kahvehane, kıraathane, internet kafe vb. yerler, oy verme süresi bittikten sonra, Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlemiş olduğu kurallara uymak kaydı ile açılabilecektir. Akşam 5’ten sonra açılacaktır. Yönetim ve denetim kurulum adına Birlik Başkanım sayın Ünal Özcan'a teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç