Biga Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Biga Devlet Hastanesi arasında imzalanan protokolle tedavisi mümkün olmayan otizm ve gelişim bozukluğu olan çocuklar ile zihinsel ve bedensel engeli bulunan bireylerin genel anestezi altında ağız ve diş tedavilerinin yapılmasına başlandı.

İmza protokolünü Biga Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Özgür Karasu ile Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emrah Demirci imzaladılar.

tedavisi mümkün olmayan otizm ve gelişim bozukluğu olan çocuklar ile zihinsel ve bedensel engeli bulunan bireylerin ağız ve diş sağlığı tedavileri de böylece mümkün olacak. Biga Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne ataması yeni yapılan ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanı Uz. Dr. Elif Haşımoğlu, operasyonların başında olacak. 

Biga Devlet Hastanesi'nden yapılan yazılı bilgilendirmede; "Biga Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde genel anestezi altında ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Merkezimizde tedavisi mümkün olmayan otizm ve gelişim bozukluğu olan çocuklar ile zihinsel ve bedensel engeli bulunan bireylerin genel anestezi altında ağız ve diş sağlığı tedavilerinin yapılabilmesi için Biga Devlet Hastanesi ile protokol yapılmıştır. Protokol Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Emrah Demirci ile Biga Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Özgür Karasu tarafından imza altına alınmıştır. Genel anestezi altında işlem yapılması gereken hastalarımızın tedavileri merkezimize yeni atanan ağız, diş ve çene cerrahisi uzmanı Uz. Dr. Elif Haşımoğlu öncülüğünde merkezimiz diş hekimlerince Biga Devlet Hastanesi ameliyathanesinde uygulanacaktır" ifadelerine yer verildi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Yaz mevsiminde cilt sağlığı için bu hatalardan kaçının! Yaz mevsiminde cilt sağlığı için bu hatalardan kaçının!

408819490_268212886232558_2525913244041495422_n

Editör: Ahmet Tunç