Çanakkale Valiliği öncülüğünde Çanakkale İl Özel İdaresi aracılığı ile il genelinde 10 bin adet sokak köpeği kısırlaştırma projesi hayata geçiriliyor. Bu çalışmalara destek verdiğini duyuran Biga Belediyesi ekipleri de Biga merkezde bulunan sahipsiz ve küpesiz köpeklerin kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştiriyor.

sokakkısırlaştırma2

Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada; "Gerçekleştirilen proje kapsamında Biga’da iki ekip halinde Yeniçiftlik ve Bahçeli köylerinde kurulan merkezlerde köylerden 1.000 adet köpek kısırlaştırılması yapılmaktadır. Belediyemiz de bu çalışmalara destek olarak ilçe merkezimizden küpesi olmayan köpekleri barınağa almaktadır. Amacımız 2-3 ay içerisinde 500 adet köpek kısırlaştırarak yapılan çalışmalar ile projeye katkı sağlayarak sayıları her geçen gün artan sahipsiz köpek sorununu çözmektir. Alınıp kısırlaştırılan köpekler küpe ve çip takılarak kayıt altına alınmakta, parazit ilaçlaması ve kuduz aşıları yapılmakta ve 10 gün kadar yara iyileşmesi tamamlanana kadar kontrol altında tutulmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

(Haber Merkezi)

sokakkısırlaştırma1

Editör: Ahmet Tunç