Biga Belediye Başkanı ve AK Parti Biga Belediye Başkan adayı Bülent Erdoğan, 5 yıl daha görev istemek üzere proje ve meclis üyesi aday tanıtım töreni düzenledi. Biga’nın sorunlarını çözecek projelerin yanı sıra turizmden tarıma, ulaşımdan kentsel dönüşüme kadar birçok projesini tanıtan Erdoğan; “Rütbe devletin ise; ceket milletindir. İşte bu ceketi üzerimize giydiren Bigalı hemşerilerimizdir. Bigalı hemşerilerimize güveniyoruz; onların emanetine sahip çıkıp Biga’yı hak ettiği yere ulaştırmak için tüm arkadaşlarımızla birlikte söz veriyoruz” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi’de düzenlenen proje ve meclis üyesi aday tanıtım töreninde AK Partili Bülent Erdoğan’a yoğun ilgi gösterildi. Coşkunun hakim olduğu salonda çok sayıda Bigalı Bülent Erdoğan’a sevgi gösterileri sergiledi. Salona alkışlarla ve sloganlarla giren Bülent Erdoğan’ı eşi Feride Erdoğan da yalnız bırakmadı. Törende eski Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan, Ak Parti’nin kurucular kurulu üyeleri, eski ilçe başkanları, eski yöneticileri, ilçe kadın kolları, gençlik kolları, mevcut belediye meclis üyeleri de yer aldılar. Toplantıda belediye meclis üyesi adaylarının yanında il genel meclis üyesi adayları da sahneye davet edilerek tanıtıldı.

Bülent Erdoğan’ın proje tanıtım töreninde; AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider birer konuşma yaparak salondaki katılımcıları selamladılar. Konuşmaların ardından Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan sahneye alkışlar ve sloganlar eşliğinde çıktı.

Programın sonunda hem belediye meclis üyelerini hem de il genel meclis üyelerini tanıtan Bülent Erdoğan, ekibiyle tam kadro sahnede yerini aldı.

D55930B4 6C9C 4F9E 814A Aa4B752E2D41

“İNİŞ ÇIKIŞLARIYLA DOLU, ZOR BİR DÖNEMDE 5 YIL GÖREV ALDIK”

Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan yaptığı konuşmada; “İnişiyle çıkışıyla 5 yıllık görev süremizi tamamladık. Birçok sıkıntıyı millet olarak bu 5 yıl içerisinde göğüs gerdik. 2019 yılında yola tevazuyla, samimiyetle ve gayretle diyerek yola çıkmıştık ve tevazumuzu hiç kaybetmedik, samimi olduk, içten olduk ve 5 yılda gayretle Biga’mıza hizmet yolunda tüm arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen mücadeleyi gösterdik. Yapılanları vatandaşımızın gözüne kulağına sokarcasına anlatmadık, etrafa fotoğraflarımızı asmadık. Yaptığımız işlerin hepsi Biga Belediyemiz imkanlarıyla, vatandaşımızın bize duyduğu güven neticesinde, bize teslim edilmiş emanete sahip çıkılmasıydı. Ta ki seçim süreci yaklaşana kadar. Bize dediler ki ‘Siz güzel işler yaptınız, bu zorlu süreçte dümeni tutmak kolay değildi ama siz arabayı yoldan dışarı çıkartmamışsınız. Yapılanları da anlatmamışsınız.’ Biz de arkadaşlarımızla 5 yılda yaptığımız işlerin kitapçığını hazırladık ve tüm Bigalı hemşerilerimize dağıtıyoruz. Seçim çalışmalarına başladığımız günden bu yana da yapamadığımızı, neden yapamadığımız ve önümüzdeki dönem yapmak istediklerimizi Bigalı hemşerilerimizle paylaşıyoruz” dedi.

“BELEDİYECİLİĞİ ÖĞRENDİK… 2019’DAN DAHA FAZLA HAZIRIM”

Biga Belediyesi’nin kendi imkan ve bütçesi ile ilçenin birçok sorununa çözüm getirdiklerini belirten Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “Takdir edersiniz ki; 2019 yılında 25 yıllık mesleğimizi bıraktık; vatandaşımızın bize emanet ettiği Biga Belediyesi’ni devraldık. Mazbatamızı aldığımız ilk gün bizim belediyecilik dersimiz başlamış oldu. Belediyecilik mektebi, okulu olan bir görev değil; biz bu 5 yılda yaşayarak belediyeciliği öğrendik, deneyim kazandık, personelimizle, müdürlerimizle Biga’mızın mahalle mahalle ne derdi varsa bilen, kurumsal yapısını güçlendirmiş, bütçesini ayağa kaldırmış artık şehrin en önemli sorunlarını kendi imkânlarıyla kendi bütçesiyle çözebilen bir belediye olarak önümüzdeki döneme 2019’dan çok daha fazla hazırız. Biga’mızı yeni Türkiye Yüzyılında hak ettiği yere getireceğimize, en güzel çalışmaları yapabileceğimize inancımız tamdır.  Belediyecilik sadece çöp toplamak, yol yapmak değildir. İlçemizde çok farklı kültürden oluşan tek bir millet var. Birçok tarihi değer ve kültürel dernek var. Bu çalışmaları yaparken; geçmişimizi hiç unutmadık, değerlerimize sahip çıktık. Buradaki en büyük desteklerimiz de buradaki derneklerimiz oldu, kültür derneklerimiz oldu. Tüm oda, dernek ve STK başkanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

51720E75 2Ddb 4496 B5Be 5Edb737Ffee6

“YAT OSB’DEN VETERİNERLİK FAKÜLTESİNE, KONTEYNER LİMANINDAN SERA OSB’YE KADAR…”

Pandemi salgının olduğu bir dönemde görev başında olduklarını hatırlatan Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “2019 yılında STK’ların, yerel yönetimlerin ve merkezi hükümetin zincirin birer halkası olduğunu ve bu halkaların birbirine sıkıca kenetleyip, Biga’mız için tek yumruk olup eksiklerimizi, ihtiyaçlarımızı Biga’mıza kazandırmak için bu 5 yıl içerisinde çalıştık. Burada Yat OSB bölgesinden Sera OSB’ye, Karabiga konteyner limanından Yat Limanına ve merkezde bulunan OSB’nin genişleme alanından veterinerlik fakültesinden hayvan hastanesi gibi birçok bölgemizin gelişimine katkı sunacak projelerin onayını aldık, bir kısmının da onayını almak üzereyiz. Belediyemiz haricinde yerel yönetim olarak Ankara’ya gittiğimizde anlattığımız ilçemizin, eksik olan projeleri de milletvekillerimizin desteği ile ilçemize kazandırdık” dedi.

“ISLAH ÇALIŞMALARIMIZDA SONA GELİNDİ, BİR DAHA TAŞKIN YAŞANMAYACAK”

Biga Belediye Başkanı olarak Biga’ya kazandırdıkları yatırımları hatırlatan Bülent Erdoğan; “108 köyümüze ve beldelerimize elektrik dağıtımının yapıldığı Royal Hastanesi yakınındaki, 200 milyon TL tutarındaki trafo merkezidir. Şu an bu trafonun ihalesi yapıldı ve çalışmaları başladı. Mehmet başkanım zamanında Kocabaş Çayı’nın ıslah çalışmaları başladı, tamamlandı fakat devamı olan Uzunsu ve Asmalı dereleri ve Yeniceköy derelerinin ihaleleri yapıldı. Uzunsu için çalışmalar geçtiğimiz sene başladı, diğerleri için ıslah çalışmaları da 2024 yılı içerisinde tamamlanacak. Bunlar tamamlandığında ilçemizde taşkın sıkıntısını bir daha yaşamayacağız. İlçemizde sporcumuz çok, başarılı çok sporcumuz var. Bu süreçte İlyas Bayram Stadyumu’ndan 18 Eylül Stadyumu’ndan, Bigaspor sahasından Adaspor’un sahasına, Şehitlik mahallemizden Havuz Kafe’deki sahamıza kadar gençlerimizin spor yaptığı bütün alanlarına Spor Bakanlığımız ve Belediyemiz işbirliğinde tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunduk” dedi.

25A5Ef77 7911 4C79 9Bb7 Caead61C8F4E

“3 BÜYÜK SORUNUMUZU ÇÖZMEK ÜZEREYİZ”

Biga’da yaşanan su, yol ve altyapı sorunlarının çözümünde sona gelindiğine dikkat çeken Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “Bigalılarla buluşmalarımızda 3 büyük sorun bize iletiliyordu. Biz de bu sorunları biliyorduk ve çözmek için gayret gösteriyorduk. Bunlardan bir tanesi su problemi idi. Bizim ilçemizde kullandığımız içme-kullanma suyumuz Hoşoba Köyünden geliyor ve bir hat üzerinden ilçemize sağlıyoruz. Son zamanlarda arızalar çoğaldı. Bu arızalar gece mi olacak, gündüz mü, nerede, toprak altında gömülü bu borular nereden patlayacak bilemiyoruz. Son zamanlarda sıklaşınca borudan bir parça kesip incelemesini yaptırdık; isale hattının yenilenmesi gerektiğini gördük. Hem kuyulardan gelen hem de ishale hattımızın borularını büyüterek yeniledik. Balıkkaya’daki su depomuz 1500 tonluktu, 4500 tonluk yeni bir su deposunun ihalesini yaptık ve kendi imkanlarımızla 104 milyon TL’lik bu ihaleyi kendi imkanlarımızla yapmanın gururunu yaşıyoruz. Yüzde 50’si bitti, kalan yüzde 50’si de üç ay içerisinde bittiğinde Biga’da hiçbir vatandaşımız su ile ilgili problem yaşamayacak.

34Afb5A5 4390 4980 B84F 138C9E0A55Bc

Diğer sorun yollar ile ilgiliydi. Pandemi döneminde hiçbir tecrübemiz yoktu, birey olarak da kurumsal olarak da daha önce yaşadığımız bir süreç değildi. Pandemide biz kendi imkanlarımızla tüm vatandaşlarımızın kurumlarımızın yanında olup destek olduk. Bu durumu da fırsata çevirerek ihaleye çıkmadan Adapark projemizi kendi imkanlarımızla Biga’mıza kazandırdık. Şu an orada 7’den 70’e herkes oradaki imkanlardan faydalanabiliyor. Yollarımızla ilgili 3 yıl önce bütün mahalle ve sokaklarında tespit yaptık. Meclise sunduk, meclisimizden Biga’mızın mahallelerindeki alt ve üst yapı çalışmalarını yapabilmemiz için bize yetki vermediler. Pandemide temizlik ve hijyen sebebiyle su fatura yükünü azaltmak istedik. Biz de üniversite iş birliğiyle pazaryerimizin üzerine 22 bin metrekare GES projesi çalıştık. Bakanlıktan onay aldık, meclise getirdik. Yenilenebilir enerji üretelim, bütçemizin yükünü hafifletelim dedik ancak meclisten yine yetki vermediler. Bizi yavaşlatabilirsiniz ama Biga’mıza hizmet aşkımızı durduramazsınız dedik ve 5 yılda 300 bin metrekare yol yaptık. Yeni gelişim alanlarında 15 km yol açtık, 25 km üzerinde sadece kanalizasyon hattı döşedik. Ana arter dediğimiz hiçbir caddede sorunumuz kalmadı, şimdi arka mahallelere geçiyoruz” dedi.

2Eaa781D 40Da 44B5 88Dc 91Ccc2A5D060

“ÇOK GÜÇLÜ SEÇİLMEK İSTİYORUZ...”

Biga Belediye meclisinde Cumhur İttifakı’nda bazı meclis üyelerinin istifaları nedeniyle proje ve yatırımlara onay çıkartamadıklarını hatırlatan Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “Bigalı hemşerilerimizden şunu istiyoruz; 60 bin nüfusun yaşadığı bu ilçede hiç kimseyi ayırmadan, az bir farkla değil; çok güçlü seçilmek istiyoruz. Meclisimizle başkanıyla çok güçlü bir şekilde seçilmek istiyoruz. Mecliste güçlü olsaydık; suyu, yolu, altyapıyı konuşmuyor olacaktık. Hem daha ucuza yapmış olacaktık, hem de şimdi başka şeyleri konuşuyor olacaktık. O yüzden tüm Bigalı hemşerilerimizden güçlü bir destek istiyoruz. Burada siyaset yapmıyoruz; halkımızın ihtiyacı olan, kamusal menfaatine hayır diyenler şimdi biz siyaset yapmayacağız, adaletle yöneteceğiz diyorlar. Bu yaklaşımı ve Biga’nın alması gereken hizmetlere engel olanları da Bigalı hemşerilerimizin vicdanına sunuyorum” dedi.

B772Fe36 8D08 4084 96C2 5E74D121Ef0A

“ÖNCELİĞİMİZ DEPREM; KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANIMIZ HAZIR”

6 Şubat depreminin Biga’da bir bilinç uyandırdığına ve olası afetlere hazırlıklı olmak için seferberlik ilan ettiklerini hatırlatan Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “6 Şubat depremi sonrasında eksikliklerimizi hızla gözden geçirmeye başladık. Burada hem birey olarak hem belediye olarak hızla çalışmalarımızı tamamladık. Bakanlığımızın zorunlu hale getirdiği Kentsel Dönüşüm Strateji Planımızı Marmara bölgesinde ilk yapan belediye olduk. Kentsel dönüşüm için belirlediğimiz 5 bölgeye onay geldiği anda Kentsel Dönüşümü başlatacak durumdayız. Belirlediğimiz bölgeler içerisinde ada bazlı Kentsel Dönüşümün önünü açtık. Burada yaşayan insanlarımızın kendi aralarında yüzde 51’i sağlaması zordu; biz de bunu ada bazlı yaparak bu zorluğu çözdük. Afet alanlarımızı hazırladık; köyleri ile 100 bine yakın nüfusu olan ilçemizde afet durumunda, olası bir ihtiyaç halinde Yeniceköy - Abdiağa arasında yaşam alanı oluşturma kararı aldık. Orayı da hızla hazırlayacağız. Belediyemizin arama ve kurtarma çalışmalarını yoğunlaştırdık, gönüllülerimizin de eğitimlerini yapıyoruz. Üniversitemiz ile Nisan ayında bir protokol imzalayacağız; ilçemizin afet durumuna hazırlığını üniversitemiz ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

B3Fea8E6 9B2A 48Cd 96F3 B64Ca5F73977

“BİGA’DA TURİZM DE VAR DİYEBİLMELİYİZ”

Biga’nın tarım, hayvancılık, sanayi yönünden birçok ilden önde olduğunu hatırlatan Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; Biga’da turizmi hareketlendirmek istediğini açıkladı. Erdoğan; “İlçemizde; tarım, hayvancılık ve sanayimiz var. Artık Biga’da turizm de var diyebilmemiz lazım. Bunun için de önümüzdeki dönemde ciddi çalışmalarımız olacak. Biga çok önemli bir kavşakta olmasına rağmen turizmde istediğimiz noktaya gelememişiz; kurumlarımız, üniversitemiz ve bakanlığımızla ortak projelerle bu eksikliğimizi kapatacağız. Kentimizin önemli tarihi ve kültürel miraslarının gerekli restorasyonlarını yaparak turizme açacağız. Biga’nın yöresel ürünlerinin satılabileceği bir çalışmamız var. Alışveriş festivali gibi daha birçok festivali hayata geçirmeye kararlıyız” dedi.

E0465969 3D50 4381 9A77 C96F2C45E82B

MİNİA ÇANAKKALE

Biga’da miniatürk benzeri bir park inşa edeceklerinin belirten Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “Mehmet başkanım döneminde ilçemize kazandırılan bir alan var. Burası için Minia Çanakkale projesi ürettik. 2024 yılı içerisinde bunun ihalesini yapacağız, yılbaşına kadar da burayı tamamlayarak turizme açmayı planlıyoruz. Bunu proje içerisinde 2000 metrekare kapalı alan olacak; burada hem Bigalılarımızın ihtiyacı olan hem de buradan geçen ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak donatılar yapacağız. Yöresel ürün satış noktalarından, kadınlarımızın ürettiği ürünlerin satıldığı, park ve oyun parklarının olduğu, geniş otopark alanı yapacağız. Bu projemizin Biga’nın uğrak projesi olacağını düşünüyoruz” dedi.

48347A17 D870 413C A65F 6E8D0C23E675

JEOTERMAL TURİZMİ

Biga’da yer altında jeotermal su kaynaklarının tespit edildiğini açıklayan Bülent Erdoğan; “Üniversiteden hocalarımızla görüştük, Biga’nın altı kıpkırmızı yani jeotermal kaynağımız var. Yat OSB’nin ayrı bir çekim gücü olacak, buraya gelecek misafirlerimizi konforlu otellerde ağırlamamız lazım. Termal suya ulaştığımızda turizm yatırımcısının da ilçemize geleceğini düşünüyoruz. Sera OSB için de çalışmalar sürüyor, jeotermal su olduğunda Sera OSB’de daha da farklı üretim yapabileceğiz. MTA ve Belediye iş birliğinde sıcak su arama çalışmasına hız vereceğiz” dedi.

F2D2Cae0 9659 42F5 81D3 Adf10Ecc9A0F

“BİGALILAR KOCABAŞ ÇAYINDA SANDALLA GEZECEKLER”

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

Millet Bahçesi inşaası ve Kocabaş Çayı rekreasyon projelerini de anlatan Bülent Erdoğan; “Millet Bahçesi yerimiz var; buranın ihalesini yapacaktık ancak 6 Şubat depremi sonrasında ihaleler durduruldu. Şu an her şeyimiz hazır; ihale tarihini bekliyoruz. Burada ikinci bir konu Millet Bahçemizi tamamladıktan sonra Kocabaş Çayı’nda sandalla gezmek. Islahı yapılmış olan iki köprü arasındaki kısımda su tutucularla suyu tutacağız hem sandalla gezme imkanı hem de ışıklı su gösterileri düzenleme imkanı olacak. Bununla ilgili çalışmalarımız var; Millet Bahçemiz bittiği gibi su tutma çalışmalarımıza başlayacağız. En kısa zamanda burada sandalla gezeceğiz” dedi.

79288A90 1A3D 443C B4A4 C2B8B99049A5

BİGA’DA TOPLU KONUT PROJESİYLE 200 KONUT YAPILACAK

Dar ve orta gelirliler için depreme dayanıklı konut üretmek için TOKİ ile çalışmaların sürdüğüne dikkat çeken Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan; “Yat OSB ile Biga’mızın artacağını düşünüyoruz, bunun için yeni yerleşim alanları ve konut alanları gerekiyor. Bu süreçte belediye bünyesinde 93 konutu önümüzdeki günlerde tamamlayıp sahiplerine teslim edeceğiz. Önümüzdeki dönemde belediyemize ait arsalara bu dönem yaptığımız gibi 50 civarında orta gelir grubu aileleri ev sahibi yapacağız. Bunu belediyemizin imkalarıyla yapacağız. Daha sonra da Belediye ve TOKİ işbirliğinde belediyemize ait arsalarda 200’e yakın TOKİ evini önümüzdeki dönem ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

ET ENTEGRE TESİSİ, NAKLİYECİLER SİTESİ VE GALERİCİLER SİTESİ

Biga Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan, Biga’da eksikliği çekilen Et Entegre Tesisi, Nakliyeciler ve Oto Galericiler Sitesi için de projelerini açıkladı. Erdoğan; “Göktepe köyünde 3 projemiz vardı. 2019 yılında bunlar bizim vaatlerimizdi. Seçildikten sonra Ankara’ya gittik bize Çanakkale’nin ilk Millet Bahçesi sözünü bize verdiler ama bizim yerimiz yoktu. Şahıslara ait olan 25 bin dönüm araziyi onlarında olurunu alarak Avcılar ve Hacımadan arasındaki araziyi kamulaştırarak buraya Millet Bahçesi projesini hazırladık. Et entegre tesisi, Nakliyeciler Sitesi ve Hayvan pazarı projemiz vardı. Burada yer arıyorduk; üç projemiz için mera vasfı yitirilmiş bir alan tespit ettik. 155 bin metrekare alanın tahsisini beledimize aldık. Biga’mızın etinin markalaşma yolunu açacak, et üretimini arttıracak, bölgeye istihdam sağlayacak, laboratuvarların, kesimhanelerin olduğu Et Entegre tesisini Göktepe’ye yapacağız. Buraya ayrıca satış peronu kuracağız. Kamyon garajımız şehrin içerisinde kaldı. Nakliyeciler sitesi, kamyon ve Tırların garajı hem de lojistik merkezinin olduğu yerimizi de Göktepe’ye yapacağız. Hem ihtiyacımız olan lojistik merkezini hem de nakliyecilerimize destek olacak projemizi yapacağız. Borsa’mızla ilgili hayvan pazarımızı da buraya taşıyacağız. Oto Galericiler Sitesi için Biga’daki oto galericilerimizle sürekli görüşüyoruz. Onlara nasıl destek oluruz toplantıları sonucunda Belediyemize ait bir yerde onlar için güzel bir proje hazırladık. Devir teslim şartlarını görüştük, müteahhit tam kazma vururken bakanlık aldığı kararı uzattı. Verdikleri kaporaları geri aldılar. Biz de ihaleyi iptal etmiştik; galericilerimiz illa Galericiler sitesi istiyoruz derlerse burayı yeniden yaparız” dedi.

D55930B4 6C9C 4F9E 814A Aa4B752E2D41

“DESTEK BİGA’DAN, ÇALIŞMAK BİZDEN… GÜÇLÜ DESTEK İSTİYORUZ”

Projelerini ve meclis üyelerini tanıtan Bülent Erdoğan törenin sonunda ise yaptığı konuşmada; Bigalı seçmenlere ve partililere çağrıda bulundu; “Tecrübe burada, merkezi hükümetin desteği burada, milletvekillerimizin desteği burada. Destek Biga’dan, çalışmak bizden. Partimizin ve bu yolda yürüyen her bir üyemize çok önemli görevler düşüyor. Her meclis ve il genel meclis üyesi adayımıza çok büyük görevler düşüyor. Ak gençliğimize, kadın kollarımıza da çok önemli görevler düşüyor. Çünkü seçim sandıkta kazanılıyor, rehavete kapılmadan, sandıklar açılana kadar uyumadan, yorulmadan bu süreci hep birlikte tamamlamalıyız. Biga’mızı Türkiye Yüzyılına hazırlayacak kadro burada. Merkezi hükümetimizin desteği, milletvekillerimiz aracılığı ile Biga’nın yanında olacak; cumhurbaşkanımızın gücünden feyz alan, enerji alan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bu salonu dolup taşıran, enerjisi ile bizleri ayağa kaldıran değerli hemşerilerim iyi ki varsınız. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılında bir kitap çalışması yaptık; Kuvvacı ismiyle Köprülü Hamdibey’in hayatını anlatan bir kitaptır. Gençlerimize hediye edeceğiz. Yazarımız Fazıl Sayın’ın orada bir ifadesi var; rütbe devletin ise; ceket milletindir. İşte bu ceketi üzerimize giydiren Bigalı hemşerilerimizdir. Bigalı hemşerilerimize güveniyoruz; onların emanetine sahip çıkıp Biga’yı hak ettiği yere ulaştırmak için tüm arkadaşlarımızla birlikte söz veriyoruz”

86A0210F 21Bd 4A3E 832A Dd9Bfa87756A

Biga Belediye Başkan Adayı AK Partili Bülent Erdoğan’ın toplantıda bahsettiği projelerden bazıları ise şunlar;

Nikah Salonu, Kültür Sanat ve Festival Projeleri, Aromatik Bahçe, Çavuşköy Çocuk Köyü, Çocuk ve Gençlik Meclisleri, öğrenciler için Yurtdışı Eğitim Programları, Fen-Müzik Laboratuarları, Uzay ve Teknoloji Merkezi, Gençlik Oyunları, Macera Parkı, Meslek Edindirme Atölyeleri, Esentepe ve Yeniceköy Sosyal Tesisleri, Yeniceköy Mesire Alanı, Sakarya Mahallesine Kreş, Çavuşköy Spor Kompleksi, Tabakhaneler Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Yenişehir Mezarlığı ve Gasilhane, Şantiye Hizmet Birimleri Tesisi, Biçay ile Katı Atık Yönetimi, GES Projeleri…

(Haber Merkezi)

E783F529 F669 4419 A827 5F91436D873B

25A5Ef77 7911 4C79 9Bb7 Caead61C8F4E

51720E75 2Ddb 4496 B5Be 5Edb737Ffee6

34Afb5A5 4390 4980 B84F 138C9E0A55Bc

2Eaa781D 40Da 44B5 88Dc 91Ccc2A5D060

B772Fe36 8D08 4084 96C2 5E74D121Ef0A

B3Fea8E6 9B2A 48Cd 96F3 B64Ca5F73977

E0465969 3D50 4381 9A77 C96F2C45E82B

48347A17 D870 413C A65F 6E8D0C23E675

F2D2Cae0 9659 42F5 81D3 Adf10Ecc9A0F

79288A90 1A3D 443C B4A4 C2B8B99049A5

D55930B4 6C9C 4F9E 814A Aa4B752E2D41

86A0210F 21Bd 4A3E 832A Dd9Bfa87756A

9A5F8106 Fb00 4Fc5 9D2E 3B8A3B2Fe9Fc

71Eec7C6 4830 4A4F 9653 F4E4F6550F03

20B924B5 9Aad 456F A7D8 2Ff834D77B8D

9B849D68 510D 4939 Bd96 A47Fa7A43254

E80Ddf51 9D71 4B12 Bb20 1Cb822Dfda9E

B772Fe36 8D08 4084 96C2 5E74D121Ef0A (1)

Dbcb6F1A 09Bc 4Dca 8150 F2F7566A20Bf

A5704A92 10Ba 4Df2 8Bae 09Cf07F854E1

344Bbee7 C308 4872 Bf22 542D305Af9B1

019Dada7 F240 4349 8389 0452D7Dc6505

8377E7F4 73Fc 4533 A2Ab F1Eb8D874Ec2

D329763F 4411 40Fc 8B09 3Dc48C9E8883

B7429E49 4Af3 4A26 82A9 Bac9F9Fe8200

3A3F2A06 674D 4846 A804 E63D0A803237

34Afb5A5 4390 4980 B84F 138C9E0A55Bc (1)

6B3752C3 9E45 40Ba 8466 9C286D31C52E

499Ed573 96F7 4631 Afe9 0C47Dc1Ece66

475A2342 Bc9B 4594 Ad4C 174Ac4Cfd481

Editör: Çiğdem Özden Demiray