Biga Belediyesi’nin 25-26 Ocak tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği satranç turnuvasında heyecan dolu karşılaşmalar yaşanırken, ödüller de sahiplerini buldu.

Biga Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu Biga İlçe Temsilciliği işbirliği ile düzenlenen Biga Belediyesi Karne Hediyesi Satranç Turnuvası sona erdi. Turnuva, Türkiye Satranç Federasyonu Biga Temsilcisi Uğur Avan yönetiminde düzenlendi.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla 25-26 Ocak tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyon için ödül töreni düzenlendi.

Geleceğin sanatçıları yetişiyor Geleceğin sanatçıları yetişiyor

Törene, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, sporcular ve aileleri katıldı. 

İki kategoride, 6 Turlu İsviçre sistemi üzerinden düzenlenen satranç turnuvasında heyecan dolu anlar yaşanırken, yarışmada galip gelen öğrenciler belli oldu. Turnuvada dereceye giren sporculara kupa ödüllerinin yanında bisiklet, tablet, akıllı bileklik, satranç takımı ve bluetooth kulaklık hediyeleri verildi.

İlkokul kategorisinde 47 sporcu katılırken, ortaokul ve lise kategorisinde 37 sporcu katıldı.  2 gün devam eden turnuvanın derece alan öğrenciler ise şöyle sıralandı:

İlkokul kategorisinde:
1. Umut Erinç Özcan 
2. Akif Kerem Savaş 
3. Bilal Bektaş 
4. Oğuz Alp solak
5. Sude Naz Solak

Ortaokul ve lise kategorisinde:
1. Ahmet Burak Özden
2. Yusuf Can Yılmaz 
3. Ufuk Ozan Başaran 
4. İhsan Barış Çuruksulu
5. Ramazan Var

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

9cba0314-f32f-48c0-94fe-5725d958b51d