Biga’dan koronavirüs mücadele raporu

Biga Belediyesi, Koronavirüs salgın hastalığıyla mücadele tedbirleri kapsamında çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, binlerce talebe karşılık verdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen Koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı karşısında Biga Belediyesi de faaliyetlerini hummalı bir çalışma içerisinde gerçekleştiriyor. Belediye ekipleri, 7 gün 24 saat vatandaşa aralıksız hizmet veriyor.

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Koronavirüs ile mücadelemiz vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve rahatı için gece gündüz sürdürülüyor. Ülkemizde etkileri görülmeye başladığından itibaren bu musibete karşı gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza başladık ve halkımıza evde kal çağrısı yaptık. Bugüne kadar İçişleri Bakanlığı’mızın genelgeleri ve Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları kapsamında faaliyetlerimizi sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Vefa Sosyal Destek G rubu olarak 65 yaş üstü büyüklerimiz, yalnız yaşayan veya kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızdan 2730 vefa talep kaydı aldık ve hizmet sunduk. 2313 sosyal yardım, toplum sağlığı için sokak, cadde, meydan, çöp konteyner, park ve duraklar olmak üzere dış mekanda 2697; spor salonu, cami, sosyal tesis, cami, Kur’an kursu, resmi kurumlar, şehir içi minibüs ile taksiler olmak üzere iç mekanlarda 243 temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yaptık. Zabıta ekiplerimizce, 566 noktada hijyen ve fahiş fiyat denetimi gerçekleştirildi” denildi.

Çalışmaların titiz ve etkin bir şekilde sürdüğü belirtilen açıklamada, “Vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalı. Biga Belediyesi olarak Koronavirüs ile mücadelemiz aralıksız devam ediyor. Biz sizin için sahadayız, siz de sağlığınız ve sevdikleriniz için evde kalın” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir