Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2022 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Mart-Nisan döneminde Çanakkale’de destek almaya hak kazanmış 7 projenin imzaları düzenlenen törenle atıldı. Biga Kaymakamı Erdinç Dolu da törene katılarak Biga adına bir projenin sözleşmesini imzaladı.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşen imza törenine; Vali İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ve GMKA desteği alan projelerin sorumluları katıldı.

gf2

Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2022 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Mart-Nisan döneminde Çanakkale’de destek almaya hak kazanmış; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Patent Değerleme ve Ticarileştirme Süreçleri Eğitimi Projesi, Biga Kaymakamlığı E-Değer (Dijital Ortamda Karakter ve Değerler Eğitimi) projesi, Biga Belediyesi Biga 2023 Vizyonuyla Geleceğe Yön Veriyor projesi, ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Ezine Yöresi Süt Kalitesinin Geliştirilmesi için Teknik Personelin İleri Validasyon ve Kalifikasyon Yetkinlik Eğitimi Projesi, Çanakkale İl Müftülüğünün Milli Yazılım Pardus İşletim Sistemi ve Uygulamaları Eğitimi (Eğitici Eğitimi) projesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Coğrafi İşaret Eğitimi Teknik Desteği Projesi ve Kemer İÇDAŞ İlkokulu Çocuklar için Çocuk Kitapları ile Felsefe P4C projesi sahipleri ile GMKA arasında protokol imzaları atıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansıdan Çanakkale olarak destek alan proje sahiplerini tebrik eden Vali İlhami Aktaş, projelerin Çanakkale’mize hayırlı olması temennisinde bulundu.

gf3

PROJEYİ BİGA KAYMAKAMLIĞI HAZIRLADI

Biga Kaymakamlığı tarafından hazırlanıp Güney Marmara Kalkınma Ajansı'na sunulan e-Değer (Dijital Ortamda Karakter ve Değerler Eğitimi) projesinin onaylanmasının ardından Kaymakamlık ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı arasında projenin nihai sözleşmesi imzalandı. 

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan konu ile ilgili yazılı bilgilendirmede; "Değerler eğitiminin dijital ortama entegrasyonu amacıyla hazırlanan ve değerler eğitimi hedeflerini dijital dönüşüm perspektifinde revize eden bir yaklaşımla hazırlanan teknik destek projesi kapsamında Biga Kaymakamlığı ve proje ortaklarından oluşan hedef gruba yönelik eğitim çalışması organize edilecek. Hedef grubu olarak eğitim alacak 40 personel formatörlük görevi üstlenerek, projenin yaygınlaştırma çalışmalarında rol oynayacaklar. Kaymakamlık koordinesinde yapılan bu çalışma hem kurumsal kapasite artışı hem de dijital çağın gereksinimlerine etki edecek şekilde yapılandırılmıştır. İki farklı disiplinin kazanımlarının değerler eğitimi çerçevesinde dijital dönüşüm perspektifinde disiplinlerarası olarak kazanımlar belirlenmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Karabiga'da patlama: 1 ölü Karabiga'da patlama: 1 ölü

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ın da katıldığı imza töreni Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç'ün karşılıklı olarak sözleşmeyi imzalamasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

gf4

gf1

Editör: Ahmet Tunç