Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti Çanakkale Milletvekili seçilen Ayhan Gider, 14 Mayıs seçimleri ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu. Gider, yapmış olduğu dikkat çekici açıklamada, “Bizler, halkımızın verdiği mesajı anlıyor ve kabul ediyoruz. Hiç kimse, kusuru halkta aramasın” ifadelerini kullandı.

AK Parti 1'inci sıra milletvekili olarak açıklandığı günden, 14 Mayıs Pazar gününe kadar köylerde, beldelerde, ilçelerde, Merkez’de yoğun bir çalışma süreci yürüten Ayhan Gider, sandıktan çıkan oylar sonucunda, AK Parti Çanakkale Milletvekili oldu. Gider, yazılı olarak yapmış olduğu basın açıklamasında ise dikkat çeken ifadeler kullandı.

Gider tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Biga'da kazanan muhtarlar belli oldu Biga'da kazanan muhtarlar belli oldu

“İlk günden itibaren ‘Yeter Söz Milletindir’ diyen bir ekolün temsilcileri olarak; aziz milletimizin en doğru kararı vereceğine her zaman güvendik. Seçim sürecinin başından itibaren; hizmetlerin, projelerin yarıştığı huzur içinde bir süreç yaşamayı arzu ettik. Ancak yaşadığımız seçim, sıradan bir seçim değildi. Türkiye’nin bir dünya gücü olması yoluna sekte vurmak isteyenlerle, “Tam Bağımsız Türkiye” idealini hayata geçirmek isteyenler arasında bir seçim oldu. Demokrasi; halkın iradesini olduğu gibi kabul etmeyi ve gereken dersi almayı gerektirir. Umuyoruz ki; 6’sı 7’si bir araya gelenler, halkımızın verdiği mesajı almıştır ve Türkiye’nin bölünmez bir bütün olduğunu, ayrılıkçıların destekleriyle yola çıkılması halinde yolda kalacaklarını görmüşlerdir. Umuyoruz ki; devlet yönetmenin ciddi bir iş olduğunu ve halı sahaya adam toplar gibi her önüne gelene Cumhurbaşkanı Yardımcılığı dağıtmanın doğru bir yol olmadığını görmüşlerdir. Milletimiz, yurtdışında ellerini ovuşturanların baharını kışa çevirmiştir."

"HALKIMIZIN VERDİĞİ MESAJI ANLIYOR VE KABUL EDİYORUZ"

"Bizler, halkımızın verdiği mesajı anlıyor ve kabul ediyoruz. Deprem bölgesinde, sırf Kılıçdaroğlu’na oy vermediler diye gönderdikleri iki botu haram etmeye kalkanlardan değiliz. Biz; bunları yapanlardan olmadığımız için 21 yıldır iktidardayız. Aziz Milletimiz; Atatürk’ün, Türkeş’in Menderes’in adını kullanarak kendisini aldatmaya çalışanların hevesini kursağında bırakmış ve bize de kendini bir parça daha toparla ve yola devam et demiştir. 28 Mayıs’ta da sandıktan, bugüne kadar olduğu gibi yine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkacağından zerre şüphemiz yoktur. Hiç kimse, kusuru halkta aramasın. Kendi oluşturdukları seçim sistemini dahi çalıştıramayanların, sandıkları takip etme kabiliyetini gösteremeyenlerin, memleketi yönetebilmesi ihtimaline dahi halkımız fırsat vermez. Bu vesileyle; bu yorucu süreçte çaba gösteren, gece gündüz koşturan Cumhur İttifakı gönüllülerimize teşekkür ediyorum."

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç