Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar

Hamdibey Ortaokulu anasınıfı öğretmenleri ve öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladılar. Aynı zamanda öğretmenlerin yürüttükleri eTwinning  projelerinin sergileri de kutlama programında katılımcıların beğenisine sunuldu.

Kutlama programında minik öğrenciler, muhteşem gösterilerinin yanında, proje kapsamında ele aldıkları tasarım ve atık materyal defilelerini de gerçekleştirdiler. Birbirinden güzel tasarım kıyafetler ile sahnede görsel şölen yaşatan minikler unutulmaz bir gün geçirdiler.

Anasınıfı öğretmeni Meral Kuşu projenin amacıyla ilgili; 'İz Bırakan Minik Kahramanlar' projesi ile dünya çapında kendi alanında iz bırakmış, çocukluk çağında yaşadığı zorluklara rağmen hayallerinden asla vazgeçmemiş Frida Kahlo, Aziz Sancar, Mete Gazoz, Stephan Hawking, Eric Carle, Coco Chanel gibi isimlerin hayatlarını sınıf içi faaliyetler ile anlatarak, çocuklara farklı bakış açısı kazandırmak, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak ve zorluklarla başa çıkabilmeyi öğretmek olduğunu ifade etti.

Anasınıfı öğretmenleri Zeynep Dinç Özcan ve Melek Saraç ise birlikte yürüttükleri 'Dedemin Oyun Sepeti' adlı eTwinning  projesinin sergisini gerçekleştirdiler. Proje yürütücüsü öğretmenler bu proje ile çocuklara geleneksel oyunları öğretmeyi (ip atlama, körebe, tombik vs.) amaçladıklarını belirttiler.

Çocuklar oyunlar ile yaparak yaşayarak ,işbirliği içerisinde hedefledikleri amaçlarını eğlenerek kazandılar.

dddd

bbbbbbbbbbbbb

bbbbbbbbb

bbbb

aaaaaaaaa

aaaaa

aaa-3

Editör: Ahmet Tunç