Çanakkale’de vatandaşları telefon ile arayan ve kendisini polis olarak tanıtan 22 yaşındaki dolandırıcı, geçtiğimiz ay Çanakkale’nin Yenice ilçesinde bir vatandaşı dolandırdı. Vatandaşın 500 bin TL değerindeki ziynet eşyaları aldıktan sonra kayıplara karışan dolandırıcıyı yakalamak üzere İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti!

POLİS EKİPLERİ YÜZLERCE GÖRÜNTÜ İZLEDİ

Edinilen bilgiye göre; polis ekipleri dolandırıcının kimliğini tespit edip yakalamak için günlerce 100’den fazla MOBESA kayıtlarını inceledi. Altınları aldıktan sonra dolandırıcının bir taksiyle Balıkesir’e gittiği tespit edildi. Dolandırıcıyı Balıkesir’e götüren taksi ve sürücü bulundu. Ardından da taksi sürücüsünden dolandırıcının yolda bir işletmeden içecek aldığı bilgisi üzerine harekete geçildi.

Karabiga'da patlama: 1 ölü Karabiga'da patlama: 1 ölü

YOL KENARINA ATTIĞI İÇECEK KUTUSUNDAN YAKALANDI!

Taksi sürücüsünün belirttiği işletmenin güvenlik kayıtlarını inceleyen polis ekipleri; kendisini sahte polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcının işletmeden bir içecek aldığını fark etti. Taksiye binen dolandırıcının bir süre sonra kutuyu yola atmış olabileceği üzerine Yenice-Balıkesir arasındaki karayolu kenarında dolandırıcının içtiği içecek kutusu bulundu.

EVİNDE KISKIVRAK YAKALANDI

İçecek kutusu üzerindeki parmak izlerini alan polis ekipleri, sabıka kayıtlarından dolandırıcılık yapan 22 yaşındaki şüpheliyi tespit ettiler. İzmir’de evinde kıskıvrak yakalanan dolandırıcı gözaltına alınırken; sorgusunda 500 bin TL değerindeki altınları şebeke üyelerine teslim ettiğini itiraf etti. Parmak izlerinden yakalanan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç