Genel Kurul’da okunan mesaj dikkat çekti

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Teşkilatı, tek adayın daha önce atama ile göreve gelen Salih Altınkaya’nın olduğu 13’üncü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul'da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partililere gönderdiği mesajda yer alan ifadeler dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Teşkilatı, tek adayın daha önce atama ile göreve gelen Salih Altınkaya’nın olduğu 13’üncü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Genel Kurul’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partililere gönderdiği mesajda yer alan ifadeler dikkat çekti.

Genel Kurul’da divan başkanlığını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin elini öperek İyi Parti’den MHP’ye geçen İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz yaptı. Genel Kurul’a MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, Yeniden Refah Partisi Biga İlçe Başkanı Enes Şahin, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın kolları, ülkü ocakları il ve ilçe başkanları ve partililer katıldılar.

Faaliyet raporu ve mali raporu Avukat Fatih Engin okudu ve iki rapor da oybirliğiyle kabul edildi. Ardından MHP Biga İlçe Başkanı ve kongredeki tek aday Salih Altınkaya genel kurulda partililere seslendi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya; “Milliyetçi Hareket Partisi geçmişten bugüne Türk vatanının bekası için her daim benliğini ortaya koymuş, yaşanan nice sıkıntıların bertarafı için binlerce şehit vermiştir. Ne eylüller, ne temmuzlar, ne cezaevleri bizleri bu davadan ne vazgeçirdi, ne de vazgeçirebilecek. Milliyetçi, ülkücü hareketimizden haz etmeyen düşmanların varlığı açıktır. Bu düşmanlar içeride ve dışarıda koordine halindedirler. Hepsini görüyor, biliyor ve takip ediyoruz. Devlet-millet ekseninde Türkiye Cumhuriyeti’ni bekasının, Türk Milleti’nin, şehitlerimizin emanetini her zaman savunduk ve savunacağız. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ben ve kıymetli yönetim kurulumuz gece gündüz demeden bir adım olsun fazla adım yol almak için, bir tutam olsun daha fazla fayda sağlamak için can siperhane çalıştık. Kovit 19 salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz şu dönem içerisinde yine görev bilinciyle Bigamıza ve teşkilatımıza gereken desteği vermek adına Biga’daki tüm paydaşlarımızla koordineli çalışarak sıkıntıların giderilmesi için ekip olarak uğraştık. Bu anlamda çalışmalarımız için emek sarf eden kıymetli yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bugünden sonra aynı azimle teşkilatımıza ve Bigamıza katkı sağlamak için ben ve yönetim kurulu üyelerim durmaksızın çalışacağımızı, üç hilalli bayrağımızı şerefle taşıyacağımızı taahhüt eder, and içeriz!” ifadelerini kullandı.

Ardından MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mesajını okudu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Genel Kurul’a gönderdiği mesajında yer alan özetle; “Türkiyemizin hassasiyet yüklü bir döneminde sorumlu, şuurlu ve şahsiyetli mücadelenizle yeni bir halka ekliyorsunuz. Biliniz ki bütün gözler üzerinizdedir. Tuzaklara karşı uyanık olunuz. Provakasyonlara karşı tetikte durunuz. Akıl çelici karanlık tekliflere her zaman mesafe koyunuz. Üzerimizde oynanan kirli oyunlar bitmedi, eksilmedi. Zaaf anımızı, yumuşak karnımızı kollayan saldırılar dinmedi, kesilmedi. Dava arkadaşlarımızın siyasi hedeflerimize bağlı kalması talimat ve temennimdir. Milliyetçi Hareket Partisi’nden çatlak ses çıkmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilke ve stratejilerinin hilafına tavır ve tutum takınılmayacak, açıklama paylaşılmayacaktır. Ağız birliği yapılacağız. El birliği yapacağız. Güç birliği yapacağız. Türkiye’yi Cumhuriyet’in 100’üncü yılına ulaştıracağız ve geleceğin sağlam temellerini atacağız. İnsan kaybı kolaydır. Zor olanı seçip, insan kazanacağız. Fakt nefsine teslim olmuş, hırslarına yenik düşmüş, ihtiras ve ikbaline sarılmış, nefesi kesilmiş kim varsa, onlarla aramıza aşılmaz duvarlar öreceğiz. Unutmayınız ki, hiçkimse vazgeçilmez değildir. Hiçkimse davadan daha büyük olmayacaktır” ifadeleri dikkat çekti.

MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz’ın konuşması, protokole hediyelerinin takdim edilmesinin ardından kapalı zarf usulü oylamaya geçildi.

MHP Biga İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Salih Altınkaya, Hanife Çetin, Ünal Öz, Fatih Engin, Mustafa Ergeç, Servet Aşkı, Hasan Karabiber, Murat Aksoy, Serkan Özkan, Hüseyin Darıcı, Mehmet İnce, İslam Akarçay, Mehmet Ali Çetin, Abdullah Keklik, Ünal Bakırdöven, Tarık Tangalay, Yalçın Çetin, Nadir Sarıkaya, Kaan Altınkaya, Ahmet Kutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir