“Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz” “Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz”

31 Mart 2024 tarihindeki yerel seçimlere katılan mevcut belediye başkanlarının, pandemi nedeniyle kötü bir dönem geçirdiğini, üretim zincirlerinde aksamalar olduğunu, muhalefet belediyelerinin bunu bir şikayet sebebi olarak gördüğünü ancak AK Partili belediyelerin bunu iş yapma fırsatına çevirdiğini dile getiren Milletvekili Ayhan Gider, sözlerine şöyle devam etti:

“Mevcut belediye başkanımız olsa da olmasa da parti olarak sıkça anket yapan ve kamuoyunun görüşüne başvuran bir partiyiz. Aday belirleme sürecinde de bu anketler yapıldı. Bülent Başkan bu süreçte kendisi dedi ki ‘Eğer benimle ilgili bir sıkıntı varsa, ben hiç aday olmam’. Bu sözleri bir başka partide duyamazsınız. Kimler kimler var, koltuktan usulü ile gitse bile ortalığı yıkıyor.  Yaptırdığımız farklı anketlerden çıkan ortak karar, Bülent Erdoğan’ın çalışmasında ve vatandaşla iletişiminde problem yok. Tanıtım ve reklamı sevmiyor. Biliyorum ki Bülent Başkan bu seçim sürecinde yine ‘Şunu yaptık’ diye anlatmayacak. O görev AK kadınlarımızda olacak. Şu 5 yılda yapılanları ev ev anlatmak sizin göreviniz. Bizim kadın kolları teşkilatımız her zaman büyük bir özveriyle çalışır. Bu seçimde de seçimi kazanacaksak, yine ben veya Bülent Başkan değil, kadın kollarımız kazanacaktır.”

“BURALARI RANT ÇETELERİNE BIRAKMAYA NİYETİMİZ YOK”

Türkiye gibi ülkelerde her seçimin ayrı bir gündemi olduğunu ifade eden Gider, “Her seçime bir baskı altında giriyoruz. Şu anda Çanakkale ve Biga’da bu şekilde hizmet üreten, vatandaşların hakkını koruyan, ilini, ilçesini koruyan insanlar çok istenmiyor. Köprüden sonra burada rant olsun isteniyor, farklı farklı gruplar gelsin isteniyor ama buraları rant çetelerine bırakmaya niyetimiz yok. Burada yaşayanlar, bu hizmetlerden gayet mutlu. Şartların değişmesini de iyiye gitmesi hariç istemiyor. Dolayısıyla bu seçim biraz daha çetin geçecek. CHP ve onu destekleyen gruplar daha farklı yerlerden saldırmak isteyecekler. Elbirliğiyle bunlara izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

“KOŞAMADIĞIMIZ HER GÜN BİGA’YA ZARAR VERİYORUZ DEMEKTİR”

Önümüzdeki 5 sene iktidardan uzak bir Biga’nın daha sonraki 25 senede telafi edilemeyecek bir zarara gireceğini vurgulayan Gider, sözlerine şöyle devam etti: “Bu seçimi kazanmak, Bülent’e lazım değil. Bu seçimi kazanmak, Biga’ya lazım. Bu seçimde bir yol kazası olursa, bunun vebalini ödeyemeyiz. Bu, Ahmet-Mehmet olayı değil. O listeye o mu girdi, bu mu geldi gibi laflar her seçim olur. Bunlar laf-ı güzaf. Tek bir gerçek var Biga’nın bize, bizim Biga’ya ihtiyacımız var. Koşamadığımız her gün, sadece adayımıza veya partiye değil, Biga’ya zarar veriyoruz demektir. Oy isteyemediğimiz herkesin vebali var demektir. Nereye derseniz, ben sizin yanınızda sokak sokak dolaşmaya varım. Hep yanınızda olacağım. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Biga Hükümet Meydanı’nda yine kutlama yapacağız.”

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç