AK Parti Çanakkale Milletvekili listesi üzerinde tartışmalar başladı. AK Parti’de Milletvekili listesi sırasıyla Ayhan Gider, Jülide İskenderoğlu, Nazım Hikmet Keskiner ve Halil Zahit Mert’ten oluşturulmuştu. Oluşturulan listeye parti içerisinden de tepkiler gelirken, tepkiler istifaya dönüşmeye başladı.

"Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek için..." "Biga'yı daha kaliteli bir kent yapabilmek için..."

TEŞKİLAT BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti İl Yöneticisi ve Teşkilat Başkanı Ethem Hırçın milletvekili listelerinin açıklanmasından sonra istifasını açıkladı. Ethem Hırçın’ın istifa etmesinin arkasındaki sebebin ise; teşkilatların adaylar belirlenirken görüşlerinin yok sayılması. İstifası sonrasında açıklamalarda bulunan Ethem Hırçın; “İstifa kararım altında yatan sebep teşkilatların listeler belirlenirken yok sayılmasıdır” dedi.

“TEŞKİLATLAR YOK SAYILDI.. DİĞER ADAY ADAYLARINA HAKSIZLIK YAPILDI”

Ethem Hırçın açıklamalarının devamında kendisi gibi düşünen birçok ismin olduğunu da ifade ederek; “Benim gibi düşünen birçok arkadaşım da var. İstifamı geri çekmem konusunda ricacı olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ama bu kararı tek başıma aldım. Geri dönmeyi düşünmüyorum” dedi.

AK Parti’de 23 ismin aday adaylığı başvurusunda bulunduğuna dikkat çeken Ethem Hırçın istifasının bir başka gerekçesi olarak ise; “Partimizden birçok aday adaylığı müracaat eden arkadaşımız oldu. Birçoğu da partimizin kuruluşundan beri görev alan isimler. Aday adaylığı başvurusu yapan arkadaşlarımıza da ciddi haksızlık yapıldığına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Ethem Hırçın’ın görevinden istifa ederken; önümüzdeki günlerde de partiden istifa etmeyi düşündüğü öğrenildi.

(Haber Merkezi)