Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan ve beraberindekiler bugün Biga Adalet Sarayı önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Basın açıklaması sonrası ise Biga Adliyesi’nde Biga Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Zeki Mutlu hakkında Kerim Özdemir ile birlikte Hasan Sepici suç duyurusunda bulunduklarını açıkladılar.

Ak Parti’nin Biga adayı: Bülent Erdoğan Ak Parti’nin Biga adayı: Bülent Erdoğan

“KINIYORUZ”

Belediye Meclis Üyesi ve eski ilçe başkanı ile ilgili fiziki ve sözlü bir saldırıya uğradıklarını söyleyen Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan; “Bugün adliyenin önünde, belediye başkanımız, Ak Parti ilçe teşkilatımız, aynı zamanda MHP’li meclis üyelerimizle beraber burada sizlerle beraberiz. Konumuz şu. Geçtiğimiz günlerde sözlü iftiralarla saldırılara uğramıştık. Geçtiğimiz haftalardan itibaren fiziki saldırılara dönüşmüş durumda bu. Öncesinde bir sözlü tehdit, ardından da belediye meclis üyemize işyerinde fiziki bir saldırı olmuştur. En son geçtiğimiz hafta Cuma günü de önceki dönem ilçe başkanımıza ufacık çocuklarının yanında fiziki ve sözlü bir saldırı gerçekleşmiştir. Bu seçim atmosferinin son haftasında Bigamızın huzuru ve seçimin güvenliği açısından endişe duymaktayız. Aynı zamanda yaşadığımız bu saldırılar bildiğiniz gibi medya ile başlayıp en son fiziki saldırıyla Cuma günü netleşmiştir. Hepimiz burada teşkilat olarak, MHP’li ortaklarımızla, belediye başkanımızla beraber bu olayı kınıyoruz. Ayıplıyoruz” ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgiye göre Biga Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Zeki Mutlu ile Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Kerim Özdemir ve Ak Parti Biga eski İlçe Başkanı Hasan Sepici arasında sözlü ve fiziki tartışma yaşandığı ve Hasan Sepici’nin aynı gün hastanelik olduğu iddia ediliyor. Belediye Meclis Üyesi Zeki Mutlu’nun yaşadığı tartışmalar sonrası biber gazı kullandığı da iddialar arasında.

Olayın taraflarından Biga Belediye Meclis Üyesi Zeki Mutlu’nun ise konu hakkında nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu.

(Haber: Ahmet Tunç)

746183a9-2b48-457e-aaa3-d20ff7c8e4a3

52a49850-4139-441e-8a74-d09f8b1c91a9

2fee0a2c-f3cc-4d18-b41f-6188fce3f77f

Editör: Ahmet Tunç