Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga'daki ilkokul, ortaokul ve liselerin müdürleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kaymakam Dolu'ya Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ile birlikte Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri Remzi Altın, Tevfik Yıldırım ve Fikret Can eşlik etti.

BABAP projesinin başarılı sonuçlar getirdiğini ifade eden Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, projeyi bu yıl da deva ettirmeye karar verdiklerini dile getirdi.

"EN ASGARİ DÜZEYDE HİSSETTİREREK ATLATTIK"

Zor zamanları geride bıraktıklarını söyleyen Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen; "Eğer bir yerde birlik ve beraberlik varsa, dertlenme varsa, oraya başarı kendiliğinden gelir. Onun için biz Biga olarak çok şanslıyız. Okullarımızın yıkılmış olmasına rağmen, Biga'da çıtamız çok çok yükseldi. Hepimiz çok zor zamanlar geçirdik okullar yıkıldıktan sonra. Ama nihayet sonuna doğru geliyoruz. İnşallah yakın zamanda okullarımız tamamlanmış olacak. Okullar yıkıldı ama biz buradaki süreci hiçbir zaman eğitim öğretime yansıtmadık. Burada özellikle okul aile birliklerimize, öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum. Onlar da sabır gösterdiler, destek oldular. Burada okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz okullarında çok ciddi anlamda gayret sarf ettiler. Bizler bu sorunları en asgari düzeyde hissettirerek atlattık. Ama şimdi eğitimde gerçekten istediğimiz yerlerdeyiz. Yeterli mi? Değil. İnşallah bundan daha iyi yerlerde olacağız" ifadelerini kullandı.

“HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar

BABAP projesinin başarılı sonuçlarını paylaşan Biga Kaymakamı Erdinç Dolu yaptığı konuşmada; “Biga'da 2-3 yıldır süren fiziki eksiklik ve engellere rağmen özellikle gerek LGS'de gerekse YKS'de elde edilen başarı hepimizi ziyadesiyle mutlu etti. 2021 yılında göreve başladığımız günden itibaren üzerinde durduğumuz Biga Akademik Başarıyı Arttırma Projesini bu yıl da devam ettirme kararı aldık. Bu projeyi devam ettirme nedenlerimizde en büyük pay LGS'de ve YKS'de elde ettiğimiz başarıda. LGS'de 3 yıl önce genel net ortalamamız yüzde 30'larda iken şuan yüzde 44,5’lere kadar çıktı ve merkezi sınavla yerleşen öğrencilerimizin oranı yüzde 14'ten yüzde 23'e yükseldi. Bu yıl Fen Lisesine 97 öğrencimiz yerleşmeye hak kazandı. YKS'de ise lisans programlarına yerleştirme oranımız yüzde 16'lardan yüzde 24'lere yükseldi. Bu proje bize ciddi anlamda maddi yük bindirse de bir öğrencimize dahi BABAP ile dokunmak bizleri mutlu eder. Hiç bir başarı tesadüf değildir, dolayısıyla bu başarının mimarı siz değerli öğretmenlerimize yürekten teşekkür ederim. Önümüzdeki yıl yıkılan okullarımızın da yapımıyla birlikte bu sorun da ortadan kalkacak" ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

kaymakamdolueğitim10

kaymakamdolueğitim9

kaymakamdolueğitim8

kaymakamdolueğitim7

kaymakamdolueğitim6

kaymakamdolueğitim5

kaymakamdolueğitim4

kaymakamdolueğitim3

kaymakamdolueğitim2

kaymakamdolueğitim1

Editör: Ahmet Tunç