Biga'nın Çavuşköy Mahallesi'nde iddiaya göre boşanma aşamasındaki eşi Saliha G.'i iple boğup öldürdükten sonra topraga gömen Fırat Y. polis tarafindan yakalandı.

Biga Kent Konseyi Başkanı: Ergün Erkap Biga Kent Konseyi Başkanı: Ergün Erkap

Biga'da dün meydana gelen olayda iddiaya göre, dün boşanma aşamasındaki eşi Saliha G.'in Lapseki'deki evinin önüne gelerek, konuşmak istedi. Fırat Y., Saliha G'i, evinin önünde otomobille alarak, Lapseki'den Biga istikametine doğru yola çıktı. Bu sırada Fırat Y. ve boşanma aşamasındaki eşi Saliha G. tartışmaya başladı. Tartışma sonucunda Fırat Y., Saliha G.'i iple boğarak öldürüp, cesedini Biga'nın Çavusköy Mahallesi mevkiinde bir hafriyat alanına gömdü.

Saliha G.'den haber alamayan ailesi durumu polis ve jandarma ekiplerine bildirdi. Yapılan detaylı çalışma sonucunda Saliha G.'in Lapseki'den bir araca binip, Fırat Y. ile birlikte ilçeden ayrıldığı belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri tarafindan Firat Y. gözaltına alındı. Cinayeti itiraf ettiği iddia edilen Firat Y., boşanma aşamasındaki eşi Saliha G.'in cansız bedenini gömdüğü bölgeyi gösterdi. Polis ekipleri sabah saat 07.00 sıralarında Çavuşköy Mahallesi'ndeki hafriyat alanından Saliha G.'in cansız bedenini buldu. Olay yeri inceleme ekipleri ve savcının incelemesinin ardından Saliha G.'in cansiz bedeni kesin ölüm nedeni belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

Gözaltına alınan Fırat Y.'ın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Saliha G.'in, Lapseki'de ilk eşinden olan 2 çocuğuyla birlikte yaşadığı ögrenildi.

(Haber Merkezi)

Kapak 173836

Editör: Ahmet Tunç