Eğitim Sen Biga Temsilciliği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında üyelerine Lezzet Var Kafe'de kahvaltı düzenledi. Etkinlik için kahvaltıya gelen Eğitim Sen üyeleri; birlik, dayanışma ve mücadele için bir arada olduklarını söylediler. İstanbul Sözleşmesi'nin tekrar hayata geçirilmesini isteyen üyeler, mücadele için kararlı olduklarını belirttiler.

Okula uyumu kolaylaştıracak 6 ipucu Okula uyumu kolaylaştıracak 6 ipucu

Eğitim Sen Biga Temsilciliği Kadın Sekreteri Zöhre Değirmenci kahvaltıda yaptığı konuşmada; "Hoşgeldiniz. Katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Temsilcilik olarak bir arada ve dayanışma içinde daha güçlü olmak için bu daveti gerçekleştiriyoruz.  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü barışa, özgürlüğe, kadına şiddete karşı mücadeleye sembol bir gündür. Tüm emekçi dünya kadınlarına kutlu olsun" dedi.

Yeni üyelerden Derya Şahin Güven ise; "Bu özel ve anlamlı günde ben de bu ailenin parçası olduğum için gerçekten çok mutluyum. Doğru yerdeyim. Başlangıç biz kadınlarda. Toprak baba yok. Toprak ana var. Dünya kadınların ve annelerin elinde yükselecektir. Biliyorsunuz, 8 Mart tarihte dramatik bir olay sonrası sembolleşmiş ve tüm dünya kadınlarının aynı ses, aynı yürekte haykırışı olmuştur. Bu birlik bizimle yükselecek ve yeniçağ biz kadınların ellerinde şekillenecektir" şeklinde konuştu.

3edc9722-ca14-4600-90c7-aec103036c84