31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Atatürk Kültür Merkezi’nde meclis üyesi adaylarını ve projelerini tanıtan İyi Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz; “Dile kolay, 60 yılı aşkındır üreten, esnaflık yapan bir ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olarak Bigalılara hizmet vermek için mücadele ediyorum” dedi.

Toplantıya İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz başta olmak üzere tüm İYİ Parti Teşkilatları ve üyeleri katıldılar. Salona yoğun tezahüratlar altında gelen İYİ Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz alkışlara selamlar ile karşılık verdi.

Program saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Kavaz alkışlar ile kürsüye geldi. Programda İyi Parti Biga İlçe Başkanı İlhan Öztürk, İyi Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar ve İyi Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından sahneye çıkan İyi Parti Biga Belediye Başkan Adayı Selçuk Kavaz salondaki partililere seslendi. Projelerini de açıklayan Selçuk Kavaz şöyle konuştu:

“MECBUR DEĞİLSİN BİGA”

“Birlikte yaşayıp, aynı havayı soluduğum kıymetli hemşehrilerim. Dünyaya gözlerimi açtığım günden beri sizlerle birlikte Biga’da yaşıyorum. Çocukluğumun en güzel anıları, okul yıllarımın unutulmaz arkadaşlıkları, gençliğim ve geleceğim bu memlekette yoğruldu benim. Ailemi, Biga’da kurdum.

İşim de, aşım da, evlatlarım da bu şehirde kök saldı. Dile kolay, 60 yılı aşkındır üreten, esnaflık yapan bir ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olarak Bigalılara hizmet vermek için mücadele ediyorum. Alın teri dökerek, helal rızkın peşinde koşuyorum. Dedemin mirasını evlatlarıma aktarmaya, ailemizin ismini geleceğe taşımaya çalışıyorum. Her bir Bigalı gibi yaşadığım memleketimi seviyorum, değer veriyorum. Ancak özellikle son dönemde memleketimde olan yanlışlar, keyfi işler, heba edilen güzel yıllar, uçup giden paralar, canımı sıkıyor. Üzülüyorum. Evlatlarımızın güzel gelecekleri iş bilmezlerin elinde heba oluyor, vicdanım rahat bırakmıyor. Çocuklarımızın, annelerimizin, toprağımızın, suyumuzun, hayvanlarımızın, esnafımızın, zanaatkarımızın, gencimizin, yaşlımızın, daha iyisini hak ettiğine inanıyorum. Bu sebeple yüksek sesle diyorum ki; Mecbur Değilsin Biga! Yalan siyasetine, tutulmayan sözlere, hesap vermeyenlere, sana üstten bakanlara, her şeyi bildiğini sananlara, bu bozuk anlayışa, artık mecbur değilsin.”

2199B55E 74D3 49E9 A88C Dc388Ad780Bd

“BU ADALET MİDİR”

“Yakın zamanı kısaca hep birlikte hatırlayalım istiyorum. Biga’mıza 15 senede 500 Milyon Liralık altyapı yatırımı yapıldı. Görev yapan belediye başkanları en azı 50 sene, bazıları 100 sene altyapı sorunu bitirdik diye demeç verdi. Bunların hepsini yerel gazetelerimizde rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Gel gelelim ki, ilk yağmur yağdığında; esnafımızın dükkanını, sanayi sitemizi, Kavaklık bölgemizi, Ada Mahallemizi su bastı. Kocabaş çayımız taştı, arabalarımız suların altında kaldı. 100 sene boyunca sorun olmaz dediler, vatandaşın, yani sizlerin canı yandı. Bigalıların kendisine emanet ettiği koltukta oturan, şehrin en güvenilir kişi olması gerekenler sözlerini tutmadı. Son üç seçimde, kazanan üç belediye başkanı toplamda 134 tane proje sözü verdi. Kaç tanesini yaptılar biliyor musunuz? Yalnızca, 23 tanesi. Peki, geride kalan yapmayı vaat ettikleri 111 projeye ne oldu?  111 proje nereye yapıldı?

Sizlere soruyorum kıymetli Bigalılar. Söz verdikleri ama yapmadıkları 111 proje nerede? Her seçim döneminde; birlikte yöneteceğiz, Biga hepimizin dediler. Vatandaşın parası kul hakkına girer, hesap vereceğiz, namus ve şeref sözü veriyoruz diyerek meydanlarda söz verdiler. Hesap vermezsek iki kulağımızda sizin, isterseniz çekin isterseniz koparın dediler. Şimdi salonu dolduran sizlere ve bizleri sosyal medyadan takip eden tüm Bigalılara buradan sormak istiyorum. Biga Belediye Başkanı sıfatıyla bizlerin sayesinde maaş alan herhangi birisinin Hesap verdiğini gördünüz mü? Peki, verdiği sözü tutmadığı için yüzü kızaranı, yapamadığı iş için sizlerden özür dileyeni gördünüz mü? Ben de sizler gibi, ne hesap vereni gördüm ne de yüzü kızaranı. Bırakın hesap vermeyi, özür dilemeyi; koltuğa oturanın mahallemizde, sokağımızda iş yapmadan önce bir kere bile fikrimizi sorduğunu hiç görmedim. Peki kıymetli hemşehrilerim, değerli Bigalılar, bu kandırılmak değil midir? Bu sizlere, bizlere, çocuklarımıza yapılan bir haksızlık değil midir? Bu adalet midir?”

9B44Ba86 3508 49Bf A1Ff Eca1C7B0C6C8

“AT YALANI, VER VAADİ, KAP OYU”

“Biz bu yalan siyasetinden, hesap vermemezlikten, bizlerin verdiği yetki ile bizlere tepeden bakanlardan yıldık ve usandık.  Yine bir seçim dönemi, yine aynı tas aynı hamam, sözünü tutmayanlar, bol keseden atanlar bu seçim döneminde de yine Bigalıları bile isteye kandırmaya çalışıyor. 2019’da, ben Özü Sözü Bir Adamım,  44 Muhteşem Proje yapacağım diyenler, söz verdiği 10 projeyi yapmadan, ben çok başarılıyım, ne söz verdiysek yaptık diyerek ortalıkta geziniyor. Bigalıları susuzlukla terbiye eden, beş yılda her ay en az bir kere su kesintisi yaşatan, seçime üç ay kala 35 yıl, 50 yıl su sorunu çözdük diyerek sözde müjdeler veriyor. Söz verip yapamadıklarını pandemiye, geçmiş dönemlere yüklüyor, mazeret üretiyor. Diğer tarafta biz değişimciyiz diyerek bir yıldır sokaklarda gezinenler, geçmiş dönemde ki tüm isimleri yanında bulunduranlar, diğerlerinden hiçbir farkı olmayanlar, her ortamda akla hayale gelmeyecek vaatler vererek sizleri kandırmaya çalışıyor. Hayatında şehir içi minibüsüne binmeyen adaylar, minibüsten fotoğraf verip, sözde halkın halinden anlıyor. Her yerde, 1 Nisan sabahı particilik bitecek Biga’mız için çalışacağız diyenler, beş yıl boyunca Biga Belediye Meclisinde neden yatırımları engellediler? Bu mudur bunların Biga sevgisi? Sözün özü kıymetli hemşehrim, bunların birbirinden zerre farkı yok. Yine seni kandırmaya, yeniden evladının güzel geleceklerini yok saymaya çalışıyorlar. Bunlardan memleketimize ne hayır gelir, ne de verdiği sözlere güvenilir. Ancak, bu sefer farklı. Görünüşte birbirinden farklı olan ama aynı anlayışa hizmet eden bu zihniyetlere, bu kişilere, Bigalılar artık mecbur değil. At yalanı, ver vaadi, kap oyu. İlçemize beş yıl boyunca elektrik direği dikmekten başka hiçbir hizmeti bulunmayan, özü sözü bir olarak yola başlayıp verdiği sözleri ağzına bile almayanlarla, yoldaki taştan, havada uçan sineğe kadar vaat verenlerin, halkın sorunlarını, sıkıntılarını ağzına dahi almayanların, vatandaştan uzak yaşayanların, birbirinde zerre farkı yoktur. Bunların, Bigalılara umut olma gibi bir dertleri de yoktur.”

A1B93F7C Ea3E 4Ee8 8C3A 7922B5731C99

MUTLULUK VE HUZUR VAADİ

“Biz onlar gibi değiliz. Hiçbir zamanda onlar gibi olmadık, olmayacağız da.  Sözün kıymetini bilen, Allah korkusu olan bir kardeşiniz olarak, sizlere asla ve kata Yalan atmayacağız. Yapamayacağımız projeler, yerine getiremeyeceğimiz vaatler, tutamayacağımız namus ve şeref sözleri vermeyeceğiz. Biz, birlikte yaşadığımız hemşehrilerimize yalnızca doğruları konuşacağız. Ucu nereye dokunursa dokunsun, kendi menfaatlerimiz uğruna doğruları konuşmaktan korkmayacağız. Açık yüreklilikle söylüyorum. Biz, Özür dilemesini de biliriz, hesap vermesini de biliriz. İlçemiz Biga’nın acil olarak çözülmesi gereken önemli birkaç sorunu var. Sorunlarımızı çözmek ve yaşamımızı kolaylaştırmak için samimiyetle sorunlarımızın üzerine giderek çözüm üreteceğiz. Öncelikle; 5 yılda 80 defa kesilen temiz suyumuzun geleceğini kontrol altında tutmalıyız. Su varsa hayat var. Mevcut su kaynaklarımızın modernizasyonunu gerçekleştireceğiz. Yeni su kaynakları bulacağız. Suyumuzun geleceğini hemşehrilerimizle tüm gerçekleri ile paylaşacağız. İvedilikle sokaklarımızda başıboş dolaşan can dostlarımızla vatandaşlarımızın karşı karşıya gelmesinin önüne geçeceğiz. Sokaklarımız çocuklarımıza kalacak, can dostlarımız doğal yaşama bakımları yapılarak kazandırılacak. Diğer adayların ağzına bile almaktan korktuğu, çözmek için fikir bile belirtmediği, Trafik ve araç park sorunumuz önceliğimiz olacak. Esnafımız rahatlıkla işini görecek, vatandaşımız işlerini hallederken aracını bırakacak yer var mı diye düşünmeyecek. Evlatlarımızın güzel gelecekleri, ailelerimizin geçim derdi bir numaraları gündemimiz ve her zaman birinci önceliğimiz olacak. 31 Mart Pazar günü Bigalı hemşehrilerimizin, yani sizlerin takdiri ile göreve geldiğimiz gibi; ilçemizin sorunlarına çözüm üretmek ve ilçemizi geleceğe güvenle taşımak için gerçekleştirmek istediğimiz projelerimizi şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şunu önemle belirtmek istiyorum; Biz sizlere diğerleri gibi yapamayacağımız 40 tane 50 tane proje vaat etmeyeceğiz. 5 yıl içerisinde ne yapabiliriz, kaç liraya yapabiliriz, yaptığımız projelerimizle ilçemize neler kazandırabiliriz diye dersimize çok çalıştık. Projelerimizin hepsinde odak noktamız ve önceliğimiz; çocuklarımızın geleceği, ailelerimizin huzuru ve mutluluğu olacak.”

0A49D18A 86Cd 47Db 92D7 4C2188Fedb46

“ONLAR YAPMADI, BİZ YAPACAĞIZ”

“Evini geçindirmek için çok çalışan, evladına zaman ayırmakta zorlanan fedakar babalar, Eşine destek olmak, evlatlarına güzel bir gelecek hazırlamak için çalışmak zorunda olan annelerimiz, Sizedir sözümüz. Ülkemizin ekonomisi maalesef ki bozuk. Hayat çok pahalı. Yaşam şartları her geçen gün ağırlaşıyor. Hanelerimizi geçindirme mücadelemize, bir de evlatlarımızın gelecek kaygısı eklenince, birçok annemiz, kadınlarımız çalışmak zorunda kalıyor. Özel okullardaki yüksek fiyatlar, devlet okulların da ki kalabalık sınıflar, eğitimde ki eşitsizlik ailelerin en büyük sorunu biliyoruz. Aile birliğinin kutsallığına inanan bir hemşehriniz olarak çocuklarımızın geleceğini birinci önceliğimiz kabul ediyoruz. Çocuklarımıza borcumuz var. Anne ve Babalarımıza söz veriyorum. Her sene 1 tane, 5 senede 5 tane ANNE EVİ YAPACAĞIZ. Evlatlarımızın geleceklerini paraya değişmeyeceğiz. Hamdibey Mahallemize; 250 çocuk kapasiteli Gündüz Bakım Evi yapacağız. 3-4-5 yaş çocuklarımızın faydalanacağı, çalışmak zorunda olan annelerimizin evlatlarını gönül rahatlığı ile emanet edeceği, içerisinde; uyku odaları, yemekhane, oyun alanları, oyun parkları, eğitim sınıfları, deney odası, müzik salonu, spor salonu ve tiyatro sahnesinin olduğu, KREŞ hizmeti verecek olan, TOMRİS HATUN GÜNDÜZ BAKIM EVİNİ ivedilikle yapıp, hizmete açacağız.  Annelerimiz çalışma hayatından geri kalmayacak, aile ekonomileri kadınlarımızın katkıları sayesinde büyüyecek, hanelerimizde bolluk ve bereket artacak. Sakarya Mahallemiz de 200 çocuk kapasiteli, Cumhuriyet Mahallemizde 150 çocuk kapasiteli Kreş yapacağız. Sakarya Mahallesi Leman Altınçekiç Kreşi ve Cumhuriyet Mahallesi Nurcan Taylan Kreşlerinde; eğitim sınıfları, yemek salonu,  deney odası, müzik salonu, tiyatro sahnesi, spor alanlarının olduğu, her iki mahallemizde yaşayan evlatlarımız, evlerine yakın şekilde sosyal hayatla tanışacak, yeni arkadaşlar ile birlikte, mutluluk içerisinde anaokuluna hazırlanacak. Kreşlerimizden mezun ettiğimiz kardeşlerimiz, çocuklarımızı Esentepe ve Yeniceköy Mahallerimizde yapacağımız Anaokullarında, birey olmanın ilk adımı sayılan ilkokula hazırlayacağız. Esentepe Mahallemize Safiye Ali Anaokulu, Yeniceköy Mahallemize Sadiye Hanım Anaokulunu yapacağız. İki mahallemizin de gelişimine yapacağımız anaokulları ile destek olacağız. Belediyemiz bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürütecek olan ANNE EVLERİMİZDE; eğitim ÜCRETSİZ OLACAK. Bunu tekrar, tekrar belirtmek istiyorum. Anne Evleri Projemizde; EĞİTİM ÜCRETSİZ OLACAK. Yapıp kullanılmayan otopark, çöpe atılan köprü demirleri gibi sayacağımız birçok işte uçup giden, buhar olan milyonlarca lirayı doğru şekilde kullanacağız. Biz bunu yapacağız. Bugüne kadar yapılmayanı, Bigalılar ile birlikte yapacağız. Nasıl yapacağımızı da tek tek, tane tane anlatacağız. Onlar yapmadı, biz Allah’ın izniyle yapacağız.”

“GELECEĞİ EL BİRLİĞİYLE İNŞA EDECEĞİZ”

“Anne evleri projemiz sayesinde;  Toplamda 1200 evladımız eğitim görecek, öğretmen, çalışan personel ile birlikte 100 hemşehrimize iş ve aş imkanı sağlanacak, en önemlisi de Binlerce hanemize katkı sunmuş olacağız. Annelerimiz çalışma hayatından geri kalmayacak, ev ekonomisine katkı sağlayacak, evlatlarını okutma derdini düşünmeyecek, ANNE EVLERİMİZDE çocuklarımız güven ve huzur içerisinde eğitim alarak geleceğe daha kararlı adımlar atarak hazırlanacak. Çocuklarımızın eğitimlerinde belediyemiz desteği ile fırsat eşitliğini hep birlikte sağlayacağız. Anne Evleri projemiz Biga’mızın okul öncesi sorunu ortadan kalkacak, evlatlarımız; müzikle, sporla, sanatla, bilimle, mutluluk içerisinde büyüyecek. Evlatlarımız için her şeyin en iyisini istiyoruz. Bigalılar eğitime büyük önem veriyor, biliyoruz. İlçemizin eğitim anlamında ki eksikliklerini belediyemiz gücüyle tamamlamak ve Biga’da yeni bir dönemi hep birlikte başlatarak, tarih yazmak istiyoruz. İlk ve ortaokul çağında ki çocuklarımızın potansiyelini ortaya çıkarmak, sporla iç içe büyümelerine destek olmak, bu memleketin evlatlarının Ay Yıldızlı formamızı giyerek, birer milli sporcu olmasını sağlamak için “Biga Belediyesi Spor Kulübünü kuracağız”. Belediyemizin çatısı altında; atletizm, jimnastik, tenis, güreş, voleybol ve hentbol sporlarını kapsayan, emekli milli sporcuların koordinatörlüğünde, ailelerimizin devamlı şekilde bilgilendirilip doğru yönlendirildiği bir sistem ile geleceğin milli sporcularını birlikte yetiştireceğiz. Anne Evleri Projemiz ile kreşlerimizde, anaokullarımızda tanışacağımız evlatlarımızı, 3 yaşından itibaren takip ederek başlayacak, ilkokul çağına geldiğinde ise eğitim verdiğimiz spor branşlarında profesyonel eğitim almasını sağlayacağız.  Branşlarında ülkemiz tarafından bilinen antrenörlerin rehber eğitmen olacağı, Bigalı spor insanlarının, ilkokullar ve ortaokullarımızda çocuklarımızın gelişimi katkı sunan beden eğitimi öğretmenlerimizin de işin içerisinde olacağı kulübümüzde, isimlerin değil sistemin konuşulması sağlayacağız. Biga Belediyesi Spor Kulübümüzde aynı zamanda; ilçemizde faaliyet gösteren voleybol, basketbol ve futbol kulüplerimiz ile koordineli şekilde çalışılacak, karşılıksız desteklenecek, ihtiyaçları giderilecek. Projemiz kapsamında Çavuşköy Mahallemize; tüm Bölgemize örnek olacak bir Spor Tesisi inşa edeceğiz. Modern bir atletizm pisti bulunan, futbol sahası olan, spor salonlarının olacağı, konaklama tesislerinin de barındıracak bu örnek projemizde ilçemiz Biga spor üssü olacak, çocuklarımız birer sporcu adayı olarak yetiştirilecek. Biga Belediyesi Spor Kulübümüzde, evlatlarımızın eğitimi için hiçbir ücret talep edilmeyecek. Biga’nın, kaynakları, Bigalıların evlatlarına aktarılacak. Şimdiye kadar bahsettiğim iki projemiz sayesinde; okul öncesi eğitimde tanışacağımız kardeşlerimizin birer milli sporcu olması ve memleketimize hayırlı evlatlar olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Evlatlarımızın Geleceği El Birliği ile İnşa edeceğiz.”

“ESNAFIN HALİNDEN EN İYİ ESNAF ANLAR”

“Esnafın halini en iyi esnaf olan anlar. Esnaf olmayan sabah ezanında açılan dükkanı, geceler boyunca yapılan imalatı, kira gününü bilemez, Yıllardır ötelenen, sokak etkinliklerinden başka hiçbir şekilde desteklenmeyen, belediye fatura kestiği halde aylarca parası ödenmeyen, her zaman ikinci sıraya yazılan esnafımıza ilçe tarihimizin en büyük desteğini vereceğiz. Esnafımıza nasıl destek oluruz, gelirini nasıl arttırırız, kenarından geçilen şehrimizi nasıl cazibe merkezi haline dönüştürebiliriz diye çok düşündük. Hayal kurduk, plan yaptık, proje hazırladık. Esnafımızın yüzünü güldürecek, çocuklarımızı sevindirecek, ailelerimizi mutlu edecek, ilçemiz sosyal yaşamına hareket ve renk katacak, 2 önemli proje oluşturduk. İlk olarak; Balıkkaya sırtlarına hem çocukların hem de ailelerin eğlenceli zaman geçireceği, çevre il ve ilçelerden her hafta sonu binlerce misafirimizin gelip eğleneceği, MACERA PARKI diğer ismi ile  EXTREEMPARK projesi yapacağız. Yıllardır varlığı bilinen ancak turizme kazandırılamayan Balıkkaya Mağaramızın üst kısmına yapacağımız Macera Parkı Projemiz ile Balıkkaya Mağaramızı bir bütün halinde halkımızın hizmetine sunacağız. Mağaramızı da turizme kazandıracağız. Macera projemizde; dağ kızağı, dev salıncak, bangi jamping, dev tırmanma duvarı, çocuk parkuru, kafe ve yöresel lezzetlerimizin satılacağı pazar alanı olacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz çok mutlu oldular, görüyorum. Masal Parkı ve Aksiyon Alanı projemizle heyecanlarını daha da arttıracağız, iddialıyız. Kitaplardan okuyup, görüp tanıdığımız, çocukluk yıllarımızda çizgi filimler ve sinema filimleri sayesinde sevdiğimiz; Battal Gazi, Tarkan, Batman, Spider Man, Pamuk prenses, Şirinler, Nasreddin Hoca, Temel Reis gibi birçok kahramanının yer aldığı Tematik Parkımızda çocuklarımız hayallerinde ki kahramanlar ile unutulmaz anlar yaşayacak, ailelerimiz sosyal anlamda çocukla birlikte nereye gideceğiz diye düşünmeyecek. Gençlerimiz için de; büyük zıplama alanlarının olduğu, heyecanlı parkurlarda zevkli yarışların yapılacağı, dijital oyunları da barındıracak AKSİYON ALANI projemizde heyecan ve adrenalin hep üst düzeyde olacak. Aksiyon Alanı Projemizin içerisinde yer alacak kafede gençlerimiz kaliteli hizmete ucuz erişecek, genç olmanın heyecanını yaşayacak. Çevre ilçelerin hiçbirinde, en yakını Bursa ve İzmir’de birer tane bulunan bu eğlence alanlarını Biga’mıza kazandıracağız. Bu iki projemiz sayesinde; çevre il ve ilçelerden Biga’mıza yerli turistler gelecek, sokaklarımızda hareketlilik artacak, esnafımıza gelir kapısı olacak, çocuklarımız eğlenceli ve mutluluk dolu günler geçirecek, ailelerimizin birlikte vakit geçireceği sosyal alanlar artacak. Bu iki önemli projemiz; belediyemiz tarafından işletilecek, yalnızca Bigalılar istihdam edilecek, 200’e yakın hemşehrimiz evlerine bu tesislerden ekmek götürecek.”

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN CANI YANMAYACAK”

“Anne Evleri ve Biga Belediyesi Spor Kulübü projemizle; evlatlarımızın geleceklerine, ailelerimizin ekonomilerine destek olmayı hedeflerken, Macera Parkı, Masal Diyarı ve Hayvanat Bahçesi projelerimizle de esnafımıza katkı sunmak, ilçemiz ekonomisine güç katmayı hedefledik. Şimdi sizler ile paylaşacağım Karşıyaka Projemiz ile de;  trafik ve araç park sorunumuza çözüm üretmek, yeni ticaret alanları ile ilçemiz ticaretini büyütmek ve yeni bulvarımız ile birlikte kent estetiğimizi tamamlamayı hedefliyoruz. Biga Ortaokulu önünden başlayan, Şehir Parkının önünden devam eden, Atatürk Köprüsünün yanında çevre yoluna bağlanan Kevser Özengil Caddemizi; baştan sona, imar planlarında resmi yol metrajı olarak hesaplanan 25 metre yol genişliğine çıkararak, geniş bir caddeye dönüştüreceğiz. Bursa Karayoluna bağlanmadan hemen önce Ada Mahallemize geçişi sağlayacak 4. Köprümüzü inşa edeceğiz. Köprümüz sayesinde şehrin diğer yakasına geçmek daha kolay olacak, alternatif ulaşım hattı sayesinde tek ulaşım hattına mecburiyetimiz sona ermiş olacak. Atatürk Köprüsünden yeni yapacağımız köprüye kadar olan alanda; yeni ticari işletmeler kurulmasına destek olacak, ilçe merkezinde yer alan müzikli eğlence mekanları, restaurantlar gibi sosyal donatı alanlarını bu alanda bir araya getirerek bölgenin cazibesini arttıracağız. Karşıyaka Projemizde, yeni oluşturacağımız otopark alanları sayesinde ilçe trafiğimiz rahat bir nefes alacak. Vatandaşımız aracımı nereye park edeceğim diye düşünmeyecek. Biga Ortaokulu önünden Atatürk Köprüsüne kadar olan yol boyunca gerçekleştireceğimiz Bulvar Projemizde; yürüyüş yolları, bisiklet ve scooter yolları, dinlenme alanları sayesinde Bigalılar şehrimizin tam ortasında sükunu birlikte yaşayacak, mis kokulu çiçekler arasında huzur bulacak. Şunu da açıkça belirtmek istiyorum. Hiçbir vatandaşımızın imar uygulaması sebebiyle canı yanmayacak, malına zarar gelmeyecek. Herkesin gönül rızasıyla destek olacağı, yaşadığı memleketine katkı sunacağı bir projeyi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu projemiz sayesinde; Yeni alternatif bir ulaşım yolumuz faal olarak kullanılacak, yeni otopark alanları sayesinde araç bırakmak kolaylaşacak, şehir içerisinde vatandaşı hatta işletmecisini bile belirli dönemde rahatsız eden sesli müzik sorunu ortadan kalkacak, işletmelerimiz, işletmecilerimiz 12’de dükkan kapamak zorunda kalamayacak, Bigalıların vakit geçireceği yeni bir yaşam alanı olacak, Biga’mız ticareti büyüyecek. Uzun zamandır konuşulan, göstermelik temeller atılan; kamyon garajı ve nakliyeciler sitesini, bu alanda faaliyet gösteren esnaflarımız ile birlikte yapacağız. Galericiler sitesi için esnafımızla birlikte adım atacağız. Konu ekmek oldu mu, kimseyi kandırma cüretine girmeyeceğiz. Hiçbir hemşehrimin ekmeğini, bir oy için siyasi malzeme konusu etmeyeceğiz.”

“KURUŞ KURUŞ HESAP VERECEĞİZ”

“Sayısı bol projeler vaat ederek sizleri kandırmayacağız. Akıl ve mantıkla hareket edeceğiz. Yapacağımız tüm projelerimizin odak noktası, ana unsuru sizler olacaksınız. Yaşamınızı kolaylaştıracak, sizlere destek olacak, ilçemize değer katacak; 5 senede 6 büyük projemizi sizlerin desteği ile birlikte hayata geçireceğiz. İş olsun diye proje vaat etmeyeceğiz. Onlar tutmamış olabilirler ancak biz sözümüzü her ne pahasına olursa olsun tutacağız. Sizlerin hizmetine sunulan paraları yine sizler için en doğru şekilde harcayacağız. Seçim kampanyamızın en başından beri yüksek sesle söylüyoruz. Ben; sizin gibi yaşayan, sizin gibi düşünen, içinizden biriyiz. Emek ve alınterinin, ta kendisiyim. Onun için; SÖZ’ün kıymetini ve değerini bilen, ahireti düşünen sizlerden biriyim. Ne güzel demiş Mevlana, “Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol”. Bizde olduğumuzdan şaşmayacağız. Haddimizi, hududumuzu aşmayacağız. Konuşmamın sonu gelmişken sizlere göreve başladığımız gibi, ilk altı aylık süreçte hayata geçireceğimiz vaatlerimizi paylaşmak istiyorum. Tüm Bigalı hemşehrilerim bilsinler ki; İçme suyumuzu belediyemizin bir gelir kalemi olmaktan çıkaracağız. Kaç liraya mal ediyorsak, yüzde 10 kar koyarak sizlerin hizmetine sunacağız. Seçimden önce fiyatları indirip, seçimden sonra fiyatlara bindirerek sizleri kandırmayacağız. Temiz suyumuzun bir ihtiyaç olduğunu unutmayacağız. Sokaklarımızda ki başıboş dolaşan hayvanlarımızı doğal yaşama kazandırarak, ivedilikle halkımızın huzurunu sağlayacağız. İlçemizde ulaşım çok pahalı.  Şehiriçi ulaşımı mutlaka ucuzlatacağız. Öğrencilerimize özel bir fiyat uygulayacağız. Minibüsçü esnafımıza haklarını teslim ederek, mağdur etmeden, destek olarak, halkımıza destek olacağız. Seçimden sonra branda asarak bir önceki yönetimi kötüleyip bir daha hesap vermemezlik yapmayacağız. Her ay düzenli şekilde, belediye meclis toplantılarımızda Bigalılara belediyemiz hakkımda açıkça bilgiler vereceğiz. Yıl sonlarında  tüm halkımızın rahatlıkla ulaşabileceği şekilde; bir yılda nereye, ne kadar harcamışız kuruş kuruş hesabını vereceğiz. Herkes şunu bilsin ki; vatandaşın parasıyla hava caka satmaya değil, iş yapmaya geliyoruz.”

Konuşmaların ardından Selçuk Kavaz, meclis üyesi adayları ile il genel meclis üyesi adaylarını tanıttı. Program sonrası katılımcılara yemek ikramında bulunuldu ve topluca fotoğraf çekimi yapıldı.

Biga Belediyesi'nde Alper Şen dönemi resmen başladı Biga Belediyesi'nde Alper Şen dönemi resmen başladı

(Haber: Ahmet Tunç)

42161C80 Cf1D 4219 A5E7 01F20929Ca8C,Ef6C0150 4F3D 4022 88A2 4F31F2259C5B

E57927F3 5C26 48F0 8A83 D1Ef46E85C7B

39F7Ea41 7F19 4201 9F62 B89940D66D54

90A14E73 D1Df 4B9B 93C5 1D71912Ee57A

C6Cf4F4D 4De0 4Ea9 Ae52 De639688Eb7B

185E58Cd 6Ee6 449E 9E93 034D74F9229F

A5517690 B925 4A01 A018 7363Bcf02E03

145D5903 A312 4098 8Da2 3C7A876Fd0Cd

2725Bdef 751C 4A2C B93A E8B2Beffcc4E

9C0Eaaf8 E344 4Beb 9A0F 4F4Fff41599A

Ea8300De 0Cde 4442 B5C2 97Fe3Ac5D65C

3C474B94 0744 4159 B059 D5A2Ec63E684

F0483889 C8C7 4320 8141 67E1E9Ee169D

8Bf28667 7C1A 47E2 B8B4 93B11C82943C

Adbafe2D 52Ab 47F6 8687 Efe1178200E7

1Fbff457 6Ed7 4B87 B7C1 7D8Ba5E1A39A

3A6E59Db 1745 4B5D 9F07 30046Abfc8Ae

0482E039 2291 4Cab Ad7F 4D84F0F89A0D

9Bc6A38C Adfb 4Dcc A179 41B93Be6D754

Ff3Ed698 4279 47D0 Ac55 07D3Df15Aab7

Fd66Bd0C D848 495B 9A91 D455D65E7Ea7

9F6D5Ced Abc7 4F28 99Ac 2E4039578996

Editör: Ahmet Tunç