Biga Belediyesi Ekipleri Yoğun Yağışla Mücadele Ediyor Biga Belediyesi Ekipleri Yoğun Yağışla Mücadele Ediyor
SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın yüksek hızda internet projesi Starlink uyduları Biga'da görüntülendi. SpaceX, 'Yıldız Savaşları Günü' olarak kutlanan 4 Mayıs’ta, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu uzaya gönderdi. Uyduların geçişi Türkiye’nin birçok noktasında gözlendi.
 
SpaceX’e ait yeniden kullanılabilir roket Falcon 9, 4 Mayıs günü 60 uyduyu gökyüzüne fırlattıktan sonra denize başarılı bir iniş yapmıştı. “Starlink 25” isimli bu görevle birlikte, 60 yeni uydunun şu an 1378’i aktif olan yörüngedeki starlink uydu ağına katılması bekleniyor.
 
‘Beta’ programına kayıtlı kullanıcılar belirli bölgelerde Starlink internetini kullanabiliyor. Starlink Beta programının başlatıldığı ülkeler şu an için ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Polonya, Yeni Zelanda ve Avustralya. nternet hizmeti sunmak için ön kayıtları tüm dünyaya açan Starlink, bu işlem için 99 dolar depozito ücreti istiyor.
 
Starlink, Türkiye’nin kapsama alanına girebilmesi için 2021 sonunu işaret ediyor. İlk aşamada 12 bin uydu ile hizmete başlayacak olan Starlink, toplamda 42 bin uydu ile dünyayı sarmayı planlıyor. Lazer ile kendi aralarında haberleşen uyduların gecikme sürelerini fiber kabloların bile altına indirmesi bekleniyor.
 
Bir takipçimizin objektifine takılan görüntü:

Editör: TE Bilisim