Hamdibey Mahallesi’nde ve Biga’nın yüksek bölgelerinde birkaç gündür yaşanan su sorunu dikkat çekiyor. Vatandaş sebebini merak ediyor. Su kesintilerinin 4 mahallede etkili olduğu ifade edildi. Özellikle kış mevsiminin de gelmesiyle soğuyan havalarda bir de susuz kalan vatandaşlar isyan ediyor.

Suların ya az geldiği ya da tamamen kesildiğini söyleyen bir vatandaş; “İki gündür sular kesik. Kimi evlerde de çok azmış. Bu konuda belediyeden de hiçbir açıklama yok. Şikayetimizi ilettiğimiz halde neden açıklama ya da duyuru yapılmıyor, anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

Edinilen bilgiye göre belediyenin su deposunda meydana gelen arıza nedeniyle Hamdibey Mahallesi’nde su kesintisi yaşandı. Depolardaki bir su pompasının arızalı olması nedeniyle su depolanamıyor. Su depolanmadan direkt şehir şebekesine gönderildiği de iddialar arasında. Deponun dolması ve suyun yüksek yerlere ulaşması, şehrin şebeke sistemi kaynaklı zaman aldığından da kesintiler devam ediyor. Kesintinin 2 gündür devam ettiğini iddia eden vatandaşlar ise bezmiş durumda. Suların bir süre içinde yeniden akmaya başlayacağı ifade ediliyor.

Başkan Sert, yeniden aday… Başkan Sert, yeniden aday…

(Haber: Ahmet Tunç)