Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci dönem Çanakkale Milletvekilliği adaylığı için gerçekleşen seçimin ardından TBMM’de sonuçlar kesinleşti. Çanakkale’de Ak Parti 1 vekilini kaybederken, İyi Parti 1 vekil kazanarak Rıdvan Uz’u meclise gönderdi. CHP 2 vekil çıkarırken, Ak Parti’de sayı bir eksildi. İkinci tur ile birlikte Çanakkale Milletvekili olarak ikinci kez TBMM’de görev yapacak Bigalı hemşehrimiz Özgür Ceylan ile bir röportaj yapalım istedik. Bugün kendisi mazbatasını da alarak yeni dönemine de resmî olarak başlamış oldu. Karşılıklı görüşmeler sonunda bir canlı yayın yapma fikrinde uzlaştık.

Yerel Arena programı için yıllar sonra kamera önüne geçtik. İlk program yanılmıyorsam 2018 yılındaydı. O zaman Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’tı. O programda yayın yönetmenliği yapmıştım. Bu kez gazeteci arkadaşlarımızla kamera önüne geçtik. Çok keyifli bir deneyimdi.

Programın hazırlığı için süremiz azdı. Sorularla ilgili yaptığımız toplantıda hiçbir sansüre yer vermeden tüm soruları sormayı hedefledik. Çevremizden, takipçilerimizden, okurlarımızdan aldığımız soruları da ekledik. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalıştık. Biraz da zor bir işi başardık. Birçok gazeteci arkadaşımızla aynı platformda olmayı başardık. Hiç kimse kibir yapmadı. Her birimizin mecralarından canlı yayını gerçekleştirdik.

Ben Emas Dizayn’a, Mandalina Organizasyon’a ve Eslem Reklam’a destekleri için teşekkür ediyorum. Emas Dizayn’dan Serihan hanım özellikle çok ilgilendi, hafta sonu bizim için zaman ayırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Sandalye konusunda çok başarılı bulduğum, son zamanların popüler deyimiyle yerli ve milli bir firmamız diyebilirim.

Tabi programımız da konuğumuz da yerli ve milli.

İkinci kez Çanakkale Milletvekili seçilen Özgür Ceylan’ın yayın performansı da takdir edilesiydi. Zor ve sert sorulara rağmen büyük bir sabır ve olgunlukla tüm sorulara yanıt verdi. Demokratik bir yayın ortaya çıkmasında konuğun, soru sorma özgürlüğüne ve gazetecilerin işini yapabilme özgürlüğüne saygı duyması da çok önemli. Özgür Ceylan bu konuda tebriği hak ediyor. Herkes bu cesareti gösteremez. Montajsız, kesmeden, biçmeden, tüm akışıyla capcanlı bir yayın gerçekleştirdik.

Küçük hatalar, aksaklıklar olsa da başarılı bir yayın gerçekleştirdik. Ekran önündeki meslektaşlarımız, iş ortağım Çiğdem Özden Demiray ile Yasemin Özdeş, Ayhan Akkaya, Gökçe Akkoç ve Saim Tunçman ile ekran arkasında çok önemli bir görevi yerine getiren tüm arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu isimlerin dışında Kadir Atay da bizlere dışarıdan destek verdi. Başarılı bir iş ortaya koymak öncelikle ekip işidir. Yıllar sonra böylesi bir projede Biga’da görev yapan gazeteciler olarak bir araya gelebilmek beni heyecanlandırdı açıkçası.

Yeni programlarda, yepyeni konuklarla, yine bir arada olabilmek dileğiyle…

İzlemeyenler ortak yayın yapan gazetelerden takip edebilirler. Seçime çok az bir süre kaldı. Yayını mutlaka izleyin derim. Tek kanaldan, tek bir bakış açısıyla oy vermeyin. Herkesi dinleyin. En önemlisi ise hangi adaya olursa olsun, mutlaka sandığa gidin ve oyunuzu kullanın, oyunuza sahip çıkın. Bu, hepimizin vatandaşlık görevi. Ülkemiz için hayırlısı olsun.

Programın tamamını izlemek için 👉 Yerel Arena Seçim Özel

c9c5bc35-34fe-470d-b490-2db45245578e

c2f8b5dc-608d-4402-85ef-d63567a09b5d

IMG_8404

c2f8b5dc-608d-4402-85ef-d63567a09b5d