Eğer bu bilgi doğruysa...

Bigalı çocuklarımıza, gençlerimize yazık oluyor.

Biga’daki idareciler okullarımızı yangından mal kaçırır gibi alel acele yıktılar, yerine yenisini de yap(a)mıyorlar.

Acaba bu acelenin nedeni neydi? Açık açık soralım Bigalıların merak ettiği soruyu, bu atanmış ve seçilmiş idarecilere...

"Biga’daki okullarımızın depreme dayanıksız raporlarının yıkımlardan 14-15 yıl önce alındığı bilgisi doğru mu? Bu nedenle mi Biga’daki okullarımızı yangından mal kaçırır gibi alel acele yıktılar?"

Eğer bu bilgi doğruysa;

Çocuklarımızı ve gençlerimizi 14-15 yıl boyunca depreme dayanıksız okullarda okutanlar, bir günde Biga’daki okullarımızı yıkarken neyi amaçlıyordu? Neden raporlar alındıktan hemen sonra okulları yenilemeye başlamadılar? Neyi beklediler?

Okulları yıkarken, o dönemin atanmış ve seçilmiş idarecileri okul okul gezerek, "Şimdi okullarımızı yıkıyoruz ama gelecek sene kendi okullarınızda okuyacaksınız, okulları yapacak para hazır" diyorlardı. O dönemin öğrenci ve velileri bu sözleri kendi kulaklarıyla duydular, hala da hatırlıyorlar.

Bu sözler söylendiğinde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı yeni başlıyordu. Yani bu Eylül’de Biga’da okulsuz 3. Eğitim Öğretim yılı başlayacak. Ama ortada ne bir okul var, ne de okullardan haber. Atanmış ve seçilmiş idarecilerin sayesinde okulsuzluk 3 yılda Biga'nın normali oldu. Daha da olacak gibi görünüyor.

Parası hazır olan okullarımızı hala niye yap(a)mıyorlar? Yoksa okullar için ayrılan paralar suyunu mu çekti?

Bigalılar olarak atanmış ve seçilmiş idarecilere sormak isteriz, sizlerin çalıştığınız kamu binaları hızla yenilenmişken, bizlerin çocukları okullarına kavuşmak için daha kaç Eylül bekleyecek?

Atanmış ve seçilmiş idareciler, artık idare etmeyi bırakın! Çocuklarımıza, gençlerimize yazık oluyor. Siz hala, ‘-cek -cak'larla bize ne anlatıyorsunuz? Bırakın boş vaatleri, yapın okullarımızı.

Sizi nasıl hatırlayalım? Biga ve Bigalı sizi ya boş vaatlerinizle ya da yaptığınız hizmetlerle hatırlayacak.