Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içinde ve sınır ötesinde teröristlerin hedef alındığı operasyonlarını sürdürüyor. HDP, Irak ve Suriye'de teröristlerin üs olarak kullandığı Derik, Sincar ve Karacak'a yapılan Kış Kartalı Harekatı'nı kınayarak Kürtlerin hedef alındığını ileri sürdü.

İyi Parti'li Tunçel: "Adam kayıran değil, herkese eşit hizmet" İyi Parti'li Tunçel: "Adam kayıran değil, herkese eşit hizmet"

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ise yaptığı açıklamada; "Irak ve Suriye'de teröristlerin üs olarak kullandığı Derik, Sincar ve Karacak'a yönelik Kış Kartalı Hava Harekatı düzenlendi. Operasyon ile teröristlerin kullandığı barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları, sözde karargah ve sözde eğitim kampları tahrip edildi. Diğer harekatlarda olduğu gibi gerek planlama gerekse icra aşamasında çok hassas davranılan harekatla sadece teröristler ve onlara ait hedefler vuruldu. Bu HDP’nin kapatılması vatan ve hukuk namusudur. Bölücülüğün ana yuvası olan HDP, Kış Kartalı Harekatını kınamıştır. Biz de bunların hepsini şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)