Önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, kendisini samimiyetsizlikle eleştiren Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan ile dünkü meclis toplantısındaki tavrı nedeniyle Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdi.

Meclis toplantısında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, CHP sıralarına dönerek, “ İş yapalım diye mi rahatsızsınız? Neden rahatsızsınız?” ifadelerini kullanmıştı. Ayrıca basına gönderilen bültende de 'Neden Rahatsızsınız? Biga’ya İş Yapmamızdan mı?' başlığı atılmıştı.

“BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI DA RET VERDİ”

Karabiga'da aday toplantısı mitinge dönüştü Karabiga'da aday toplantısı mitinge dönüştü

Biga Belediyesi’nin imar değişikliği ile 3 kattan 6 kata çıkarıp, konut yapıp satarak para kazanma isteğiyle ilgili madde MHP’nin de desteğiyle meclisten geçmeyince Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'ın çok sinirlenerek yaptığı açıklamaları eleştiren CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk; “Dünkü belediye meclis toplantısından sonra belediye bir tane açıklama yaptı. ‘Siz Biga’ya hizmet ettirmemek mi istiyorsunuz’ diye. Ben de onlara bir soru sormak istiyorum. Bu sorunun muhatabı kim? Bu sorunun muhatabı biz miyiz? Bu soruya muhatap olarak sadece CHP’yi niye gösteriyorsunuz? Orada hayır diyen Cumhuriyet Halk Partisi var, İyi Parti var, Milliyetçi Hareket Partisi var, Belediye Başkan Yardımcısı var, bağımsız belediye meclis üyesi Zeki Mutlu var. Biz hangimiz, bu sorunun muhatabıyız? Ya da bu insanların niye hepsi birden buna ‘hayır’ diyor. Bu işte bir kırçıllık olması lazım. Şark kurnazlığının gereği yok. Belediye Başkanı hala meclis toplantısında geçmeyen bir karar için çevirdi sandalyesini, bunu CHP Sözcüsüne soruyor. Bunu niye bize soruyorsun? Karşında belediye başkan yardımcın var. Bu insan buna ‘hayır’ demiş. Bizi çalıştırmamakla suçluyorsun. Bir önceki maddeyle, bir sonraki madde de, belediyenin satımı ile alakalı madde. Biz seni çalıştırmamak istesek dördüncü maddeye de, sekizinci maddeye de ‘hayır’ deriz. Otoparkın satılma işine de ‘hayır’ deriz. Suçlu bulma hevesiyle çevirdi sandalyeyi, onu da bize soruyor. Ben MHP’li arkadaşlarımıza gerçekten teşekkür ediyorum. Demek ki, bu işin içinde bir yanlış olduğunu anlayıp, bu işe ‘hayır’ demişler. Bu işi duygu sömürüsü haline getirmenin bir gereği yok” ifadelerini kullandı.

SAMİMİYETSİZLİK ELEŞTİRİSİNE SERT CEVAP

Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan’ın yaptığı basın açıklamasında samimiyetsizlikle eleştirdiği CHP Biga İlçe Başkanı Öztürk; “Bir de telefon konusuna bir açıklama getirmek istiyorum. Ak Parti İlçe binasını gezerken, siz basın mensuplarına da ‘beni aramadı, samimiyetsiz’ diye ilçe başkanı bana bir şey söylemiş. Ben neden aramadığımı anlattım. Anladığım kadarıyla anlamak istemiyor. Ben aramadığım için Biga halkından özür diliyorum. Bir dahakine söz veriyorum arayacağım. Ama bu sefer çay taşmadan, ‘Sizin bu arabaları çekmeye niyetiniz var mı?’ diye arayacağım. Aramadığım için de, demek ki bunu bile beceremiyorsunuz, evet, ben Biga halkından özür diliyorum. Bir daha bir afad tehlikesi olursa, Biga’nın zararına bir şey olursa, ‘Sizin bunu yapmaya niyetiniz var mı?’ diye arayacağım. Yeter ki Bigalılar zarar görmesin. Ben aramaya razıyım. Bana samimiyetsiz diyor, belediye başkanı benim için ‘birileri’ diye bahsediyor. Adımı bilmiyorsa, kimlik fotokopimi göndereyim de öğrensin. Önce samimiyet nedir diye öğrenelim” ifadeleriyle sert yanıt verdi.

c602c415-3567-40e8-8ed1-4965ac37e6ae-1

EDS İSYANI

Toplantıda CHP Biga üyesi bir partili ise EDS cezalarını göstererek isyan etti. CHP’li üye; “EDS’lerle ilgili Türkiye’nin her yerinde 82 – 70’dir. Biga’da niye böyle. Benim elimde 5 tane ceza var. E-devlet’e baktım. Yalan konuşmuyorum. Ben itiraz etmeye gittim. Bir bakayım dedim. Havuz Kafe’nin orada bu cezaların hepsi. Görüştüğüm polis arkadaşlar da; ‘Bu sana gelen cezalar bir şey değil. 29 bin lira gelen cezalar var’ dedi. Ben İstanbul’da yetiştim. Bigalıyım her şeyden önce. Bir bakıyorum beş ceza. Yazık, günah değil mi ya. Polisler; ‘Abi burada bizim suçumuz yok’ diyorlar” şeklinde konuştu.

(Haber: Ahmet Tunç)