Cumhuriyet Halk Partisi'nde yaşanan değişimde tavrını en başta açıkça ortaya koyan ve CHP Genel Başkanlığı'na seçilen Özgür Özel ile birlikte Parti Meclisi'ne girme başarısını gösteren Çanakkale Milletvekili Bigalı Özgür Ceylan bugün CHP Biga İlçe Örgütü'nü ziyaret etti. Ceylan'a CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, il yöneticileri eşlik ettiler. Özgür Ceylan, Parti Meclisi'ne seçilmesinden ardından büyük bir sevgi gösterisiyle karşılandı. Kalabalık bir partili grubun karşıladığı heyet, yaptıkları basına açık değerlendirmenin ardından kısaca basın mensuplarının sorularını yanıtladılar ve basına kapalı toplantıya geçildi.

Toplantıda CHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, CHP Biga İlçe Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, CHP Karabiga Belde Başkanı ve Karabiga Belediyesi Başkan Aday Adayı Semih Kırbaç, CHP İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Sezen, önceki dönem Biga Belediye Başkanı ve yeni dönem Biga Belediyesi Başkan Aday Adayı İsmail Işık, belediye meclis üyeleri, CHP Biga İlçe yönetimi ve partililer katıldılar.

Konuşmalarda en güçlü adaylarla seçimlere girerek, birlik ve beraberlik içinde yapacakları çalışmayla belediyeleri kazanma vurgusu yapılırken; önümüzdeki hafta 22 Kasım tarihinden itibaren adaylık başvurularının alınacağı öğrenildi. Öte yandan Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İyi Parti'yle ittifak sorusunu da yanıtlarken, ittifak konusunda kapıları açık bıraktı.

chp1

"BİZLER İÇİN GURUR VERİCİ BİR GÜN"

"CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar, Parti Meclisi'ne seçilen Özgür Ceylan'ı çiçekle karşılarken konuşmasında da duyduğu memnuniyeti; "Bizler için gurur verici bir gün yaşıyoruz. Öncelikle seçilen il başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Büyük Kurultay'da bizim için çok anlamlı ve güzel bir sonuç oldu. Bigalı milletvekilimiz Özgür Ceylan, Parti Meclisi'ne seçildi. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu birliktelikle hep beraber çok güzel işler başarabileceğimize inanıyorum" ifadeleriyle dile getirdi.

GÜNEŞHAN'DAN GÜÇLÜ ADAY VURGUSU

Değişimden yana mutlu olduklarını ve Biga'da en güçlü adayla seçime girerek beledeyi kazanacaklarını dile getiren Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan: "Biga, bizim için çok özel bir yerde. Kongreler sürecini tamamladık. Büyük Kurultay'da Türkiye'nin talebi olan değişimi sağladık. Kurultaya giderken bize herkes değişim demişti. Bu değişimi gerçekleştirirken de Biga'dan bir arkadaşımız olan milletvekilimizin de parti meclisine girmesi bizleri çok mutlu etti. Kendisini ayrıca kutluyorum. Zaten beraberiz. Uyum içerisinde çalışıyoruz. Bundan sonra bir başka değişimi Biga'da, yerel seçimlerde yapacağız. Biga'da belediye başkanını değiştireceğiz. Hepimize büyük görevler düşüyor. Başta kadınlarımız, gençlerimiz, partililerimiz olmak üzere. Burada en güçlü adayımızla seçimlere girip Biga'da tekrar belediye başkanlığını kazanacağız. Ben buna yürekten inanıyorum. Bundan sonraki toplantılarda inşallah seçimi kazanan Biga Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğiz. Yönetimimize de hayırlı olsun diliyorum buarada. Bu ziyaretimiz zaten bir hayırlı olsun ziyaretiydi. Lapseki'ye ve il merkezine de gideceğiz buradan" dedi.

chp4

"HEP BERABER MÜCADELE EDERSEK BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ"

Değişimden yana tavrını en net ortaya koyan partililerden biri olan Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; "Değişim diye çıktığımız bu yolculukta parti içinde değişimi sağladık. Geçmiş genel başkanımıza bütün saygımızla, kendisini onure ederek sağladık. Toplumun istediği değişimi yapmak zorunda olduğumuzun bilinciyle bu değişimi sağladık. Bunun devamında Türkiye'de değişimi başaracağız inşallah. Çalışmalarımız hızla sürüyor. Ben de bu dönem delegelerimizin desteğiyle parti meclisine seçilme onurunu yaşadım. Bu onur, tüm Çanakkale'nin, bütün Biga'nın, bize gönül veren partililerimizin. Her zaman hizmetinizdeyiz. Çok çalışacağız hep beraber. Hem değişimi gerçekleştireceğiz, hem de Türkiye'de iktidara giden yolu açacağız artık. Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyacı var. Önce kurumsal yapımızda değişiklikler yapacağız. Örgütlerimize, üyelerimize veren değerle, ortak akılla başaracağız. Güzel bir gölge kabine oldu. Güzel bir MYK oldu. Parti Meclisi'nde genel başkanımız bizleri, eleştirilerimizi dinliyor. Hep beraber ortak akılla hareket etmemizin önünü açıyor. Gücü tabana yayacağız. Gücü üyelere yayacağız. Biz hep beraber olursak, hep beraber mücadele edersek başarıya ulaşacağız" dedi.

chp3

Belediyenin borcu 410 milyon lira açıklandı Belediyenin borcu 410 milyon lira açıklandı

"BİGA'DA BELEDİYEYİ KAZANACAĞIZ"

Yerel seçimere en güçlü adaylarla girmek istediklerini dile getiren Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; "Önce yerel seçimleri ardından da genel seçimleri alacağız. Önümüzdeki hafta görevlendirmeler olacak. Biz de Çanakkale için de raporları sunacağız. Her yerde en doğru adayları bularak, en güçlü adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Biz Biga'da da belediyeyi alacağız. Buna samimiyetle inanarak söylüyorum. Yönetilemeyen bir AKP'li Biga Belediyesi var. Her alanda tel tel dökülen bir Biga Belediyesi var. Bizim almamız için bütün şartlar mevcut. Tek yumruk olabilirsek, birlik beraberliği sağlayabilirsek biz bu süreçte belediyeyi farkla alacağız. Öncelikle hepimize sorumluluk yükleniyor. Seçim döneminde adayımız kim olursa, hep beraber ayırmadan, hep beraber arkasında birleşeceğiz. Bunun bir parti mücadelesi olmadığını, bir ülke mücadelesi olduğunu bileceğiz. Bu düşünceyle, bu fikirle mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

chp6

"BİGA'DA ÜÇ BELEDİYEYİ DE KAZANACAĞIZ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e Biga'daki üç belediyeyi de kazanacaklarının sözünü verdiğini dile getiren CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz; "Biga beni hiç şaşırtmıyor. Her geldiğimde daha istekli, daha kalabalık bir grupla karşılaşıyorum. Bu beni heyecanlandırıyor. Umarım yerel seçimlerde 2019'dan çok daha iyi sonuç alacağız. Ben Ankara'da genel başkanımıza bir söz verdim. '22 belediyeden 11'i bizde. Bunu Mart ayında 18 yapacağız. Biga, Karabiga ve Gümüşçay'ı alacağız' dedim. Genel başkanımız buna çok sevindi ve sonucunu takip edeceğini söyledi. Biga'nın beni mahcup etmeyeceğini görüyorum" ifadelerini kullandı.

"İYİ PARTİ'YLE SORUN YAŞAYACAĞIMIZI DÜŞÜNMÜYORUM"

İyi Parti'yle ittifak sorusunu yanıtlayan Çanakkale Milletvekili ve CHP'li Parti Meclisi Üyesi Özgür Ceylan; "İl başkanımızla, milletvekilimizle hep beraber değerlendireceğiz. Geçmişte bizim İyi Parti ile burada yaptığımız bir işbirliğimiz var. Bu işbirliği nerelerde devam eder, nasıl olur, bununla ilgili bir şey söylememiz için şu an erken. Oturacağız, konuşacağız. İttifaka kapalı değiliz. Tüm Türkiye'de de değiliz. Amacımız AKP'li belediyelerden belediyeleri almak. Bunun içib İyi Parti ile anlaşmak gerekiyorsa geçmişte olduğu gibi oturabiliriz. Biga özelinde bizim İyi Parti ile ilişkimiz son derece iyi. Beraber de seçimde daha önce ittifak kurduk. Ben Çanakkale'de İyi Parti ile bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

"BAŞVURULAR 22 KASIM'DA BAŞLAYACAK"

Adaylık başvuru takvimi ile ilgili soruyu da yanıtlayan Ceylan; "Önümüzdeki hafta pazartesi MYK'nın kararıyla 22 Kasım'dan itibaren başvurular alınmaya başlanacak. Ondan sonrasında süreç zaten açıklanır. Aralık ayı içerisinde de bunun netilecenmesini bekliyoruz" dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)

chp2

chp9

chp8

chp7

chp5

Editör: Ahmet Tunç