Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu kadın öğretmenlerinin her ay düzenli olarak yaptıkları programının Mart ayı buluşmasına Okul Aile Birliği başkanı olduğum için ben de davet edildim.

Hayriye Sultan Konağı’nda gerçekleşen buluşmada işletmenin sahibi Fatmanur Karcı marifetli elleriyle yine masayı donatmıştı. İşletme dediğime bakmayın. Fatmanur Karcı’nın profesyonel el lezzetleri, amatör ruhla misafirlerini karşılaması ve kendinizi özel hissettirecek her şeyin bir arada olduğu bir yapıdan bahsediyorum. Denemeden geçmeyin.

Gelelim davete.

Okulun velisi olduğum için bütün öğretmenleri kısmen tanıyorum tabi ama yakından tanıma fırsatı olunca ne kadar samimi olduklarını ve aslında mesai saati dışında olsa da en büyük dertlerinin öğrenciler ve eğitim olduğunu anlıyor insan.

Hani derler ya bilmeyenler; ‘sabah gidiyorlar, ders anlatıp öğlen de evlerine dönüyorlar. Yazın üç ay tatil’ diye. Öyle değil işte. Okul Aile Birliği Başkanı olarak onca emeği daha yakından görme fırsatım oluyor. Onlarla bir arada olmak, beni daha da mutlu ediyor. Öğretenlerin yanında öğrenen olmak da şahane bence.

Fotoğraftaki öğretmenleri görünce nasıl bir kadronun bir arada olduğunu anlayacaksınız zaten.

Samimi bir dille şöyle diyeyim; Şampiyonlar Ligi.

Bol neşeli geçen gecede sınıf öğretmeni Aygüler Çetin ve İngilizce öğretmeni Ayşenur İlimen’in doğum günü de kutlandı. E tabi okul aile birliği başkanı gazeteci olunca da öğretmenler buluşması orada kalmadı.

Özellikle pandemi döneminde öğretmenlerin yaptıkları fedakarlıklara birebir tanığım. Çocuklar derslerinden kalmasın diye gösterdikleri özen, beni çok mutlu etmişti. Gazeteci olmak her zaman eleştirileri paylaşmak değil ya. Bu kez de çok sevdiğim bir fotoğrafı, çok sevdiğim bir mesleğin mensuplarını ve tanışmaktan büyük keyif aldığım bir grup kadını paylaşmak istedim.

Sağlıcakla kalın.

çiğdemöğretmenler2

çiğdemöğretmenler1