Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adaylarından Firuzan Kardaş, CHP Biga İlçe Örgütü'nün yanı sıra CHP Karabiga Belde Örgütü ve CHP Gümüşçay Belde Örgütü'nde partililerle bir araya geldi. CHP Biga İlçe Başkanlığı'nda ilçe başkanları toplantısı için Çanakkale'ye giden Cemal Mantar'ın yerine ilçe yöneticisi Barış Çetin, Belediye Meclis Üyesi Alper Şen, İl Genel Meclis Üyesi Levent İrez, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, önceki dönem Belediye Başkanı İsmail Işık, önceki dönem İlçe Başkanı Atilla Diren ve partililer katıldılar. Kardaş, aynı gün iftardan sonra ise CHP Gümüşçay Belde Başkanı Hasan Kırım ve yönetimi ile CHP Karabiga Belde Başkanı Semih Kırbaç ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette Karabiga’da önceki dönem belediye başkanı Muzaffer Karataş da katıldı. Kardaş ayrıca gün içinde SMA hastası Melisa İnal’in babası Erhan İnal’i kurdukları stantta ziyaret etti. Biga Kapalı Pazaryeri’nde Çarşamba pazarında üretici pazarını da ziyaret eden Kardaş, pazarcılarla bir süre sohbet ederek, vatandaşları dinledi.

BİGA’DA KARDAŞ’A YOĞUN İLGİ

Partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kardaş hem soruları yanıtladı, hem de partililerle sohbet etti. Karadaş; “Ben Bigalı olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biga’yı seviyorum. Partimizde böylesi bir ilgi görmek ise benim için çok özel. Ben kadınların ve gençlerin siyasette aktif görevlerde olması gerektiğine inanıyorum. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum. 4 kadın aday adayımızın olması büyük bir umut kaynağı. Çanakkale Cumhuriyet’in önsözünün yazıldığı, yedi düvele ders verdiğimiz bir kahramanlık destanına evsahipliği yapmış değerli bir bölge. Çanakkale Savaşı’nda kadınlarımızın ve gençlerimizin ne kadar değerli işler yaptığı ortada. Ülkemizin en batısında yer alıyoruz. Böylesi kadınların değerli olduğu, değerinin anlaşıldığı bir ilde kadınlarımızın da güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerekiyor. Gençlerimizin de listelerde yer almaları gerekiyor. Genel başkanımız ve 13’üncü Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlerimiz ve kadınlarımızla alakalı hassasiyeti de ortada. Çanakkalemiz’de bir kadın adayımız olmalı. Örgütlerimizi ziyaretlerimde, belediye başkanlarımızla yaptığımız görüşmelerde kadın aday ve genç aday konusunda hemen hemen herkes hemfikir olmuş durumda. Herkesin isteği bu yönde. Umarım genel merkezimiz de bu konuda en doğru kararı verecektir” ifadelerini kullandı.

“BİGA’NIN DESTEĞİNİ GÖRMEK BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Biga ziyaretlerinde Bigalı aday ve kadın aday konusunda Bigalıların talepleri ile karşılaşan Kardaş; “Ben Bigalıyım. Babam Fikret Kardaş, 52 gün önce vefat etti. Allah rahmet eylesin. Genç yaşta evlendim. Doğanlar Holding’in büyüme sürecinde ben de rol aldım. Daha sonra oğlumun okulu nedeniyle İstanbul’a taşındım. Ancak İstanbul ve Biga arasında mekik dokudum. İstanbul’da kapı üretimi yapan bir şirketim var. Biga ile bağım hiçbir zaman kopmadı. Yerel seçimlerde Biga’ya katkı vermeye çalıştım. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Biga’yı ziyaretlerinde aktif rol aldım, her zaman işin mutfağındaydım. Bugün sizlerin yoğun ilgisini, evimde desteğinizi görmek beni mutlu etti. Biga, benim evim. Sonuç ne olursa olsun, hiçbir şekilde, amasız ve fakatsız ülkemize baharı getirmek için çalışacağız. Ben Çanakkalemizin her bölgesini Biga’mızı da çok seviyorum” dedi.

“BİLGİME, BİRİKİMİME GÜVENİYORUM”

Kardaş konuşmasının ardından partililerin sorularını yanıtladı. Atama ile ilgili soruya da yanıt veren Kardaş; “Ben Bigalıyım. Atama ile gelmem için Bigalı olmamam lazım. Siyasetin içinde bu kadar aktif olmamam lazım. Ben bilgime, birikimime güveniyorum. Ben Çanakkalemiz için Millet İttifakı iktidarında bir kadın milletvekili ile çok daha güzel işler yapılabileceğine inanıyorum. Ben enerjimi, tecrübemi Çanakkalemiz için kullanmak istiyorum. Ben Çanakkaleli kadınlarımız için, emekçi kadınlarımız için çalışmak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onları en doğru şekilde temsil etmek istiyorum. Ben kadınlarımızın sesi olmak istiyorum. Eminim ki, örgütümüz ve partililerimiz bunu her geçen gün daha iyi anlayacaklar. Bunu da şimdiden gittiğim tüm ziyaretlerde açık ve net bir şekilde gördüm. Partililerimizin ziyaretlerimiz sonunda bana; ‘Bizi çok iyi temsil edersin’ sözleri beni çok mutlu etti. Karış karış Çanakkale’mizin her köşesini ziyaret edip, bu güzel memleketimizi mutlu insanların şehri haline getirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

İŞ DÜNYASI VE SİYASETTE TECRÜBELİ ADAY ADAYI

Biga'da dünyaya gelen Kardaş, ilk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Aynı zamanda Yüksek Ticaret Okulu'nu Almanya’da tamamladı. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Firuzan Kardaş, iş dünyasında da önemli görevlerde bulundu. Doğanlar Holding bünyesinde Marka, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Kardaş, ÇOMÜ’de dekan ve Rektör danışmanlığı görevlerinde de bulundu. Çeşitli ulusal kanallarda yayınlanan canlı yayın yapım koordinatörlüğünün yanı sıra halen özel bir şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatında da kadınları temsil ediyor. Kardaş ayrıca İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığının yanı sıra CHP Ekonomi Masası Türkiye Komisyon üyesi gibi birçok görevde uzun yıllar aktif olarak siyaset yaptı.

(Haber Merkezi)

firuzankardaşbiga29

firuzankardaşbiga28

firuzankardaşbiga27

firuzankardaşbiga26

firuzankardaşbiga25

firuzankardaşbiga24

firuzankardaşbiga23

firuzankardaşbiga22

firuzankardaşbiga21

firuzankardaşbiga20

firuzankardaşbiga19

firuzankardaşbiga18

firuzankardaşbiga17

firuzankardaşbiga16

firuzankardaşbiga15

firuzankardaşbiga14

firuzankardaşbiga13

firuzankardaşbiga12

firuzankardaşbiga11

firuzankardaşbiga10

firuzankardaşbiga9

firuzankardaşbiga8

firuzankardaşbiga7

firuzankardaşbiga6

firuzankardaşbiga5

“Gençlerimizi Avrupa’ya kaçırdınız, tebrik ediyorum” “Gençlerimizi Avrupa’ya kaçırdınız, tebrik ediyorum”

firuzankardaşbiga4

firuzankardaşbiga3

firuzankardaşbiga2

firuzankardaşbiga1