Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı.. Ormanlık Alanlara Girişler Yasaklandı..

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, kaymakamlık makanımda tebrikleri kabul etti. Kaymakam Dolu'ya Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile Biga Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Demir eşlik etti.

Biga Kaymakamlığı'ndaki törene daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler ve basın mensupları katıldı.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu aynı zamanda Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında bir mesaj yayınlayarak Bigalıların Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Kaymakam Dolu mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve meclisimizin kararıyla 29 Ekim 1923’te kurduğumuz Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Milletçe bir asrı devirdiğimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümü olan bugünü, büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyet, milletimizin istiklâlini kazanabilmek için giriştiği millî mücadele sonucunda elde edilen büyük zaferin sonucudur. Cumhuriyetimizi büyük bir inançla geleceğe taşımak azminde, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve ulusumuzun birliğinin ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple bizlere emanet burakılan Cumhuriyetimizi gelecek nesillere aktarmak en büyük görevimizdir. Ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir Cumhuriyet. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve eşsiz mücadelesiyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez vazifesidir. Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; vatan uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

(Haber: Ahmet Tunç)

tebrik7

tebrik6

tebrik5

tebrik4

tebrik3

tebrik2

tebrik1

Editör: Ahmet Tunç