Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimine sayılı gün kala, Memleket Partisi Biga İlçe Başkanlığı da sahaya çıkıyor. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesi partinin Biga ilçe yönetiminin oluşturulması görev, kurucu ilçe başkanı Ömer Berber’e verilirken; imza süreci de devam ediyor. Bigalıları imza sürecine destek olmaya davet eden Berber; “Parti yönetimimiz neredeyse hazır. Bu süreçte ilçe yönetimiyle ilgili çalışmalarımızı sürdürürken, imza sürecinde de Cumhurbaşkanı adayımız ve partimizin genel başkanı Muharrem İnce için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bigalı hemşehrilerimi de bu süreçteki mücadelemize destek olmaya davet ediyorum” dedi.

YENİDEN SAHAYA ÇIKACAKLAR

Memleket Partisi Biga İlçe Başkanlığı yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi yeniden yapılanma sürecini başlattı. Bir süredir aktif olmayan Memleket Partisi Biga İlçe Başkanlığı’nda, il yönetiminde bulunan Günay Kırtasiye sahibi Ömer Berber, yeniden yapılanma sürecinde aktif rol oynuyor. Partinin kurucu ilçe başkanlığı da yapmış ismi olan Berber, yeni yönetimin hazır olduğunu ifade ederken; “Memleket Partimizin il yönetimde yer alıyorum. Daha önce partimizin kurucu ilçe başkanlığını da yaptım. Bu süreçte yeniden yönetim oluşturma görevini üstlendim. Kısa sürede ekibimizi belirledik. Birkaç isim kaldı. Onları da netleştirir netleştirmez partimizin ilçe başkanlığını yeniden aktif hale getireceğiz. Bu süreçte sahada aktif olarak çalışmaya devam edeceğiz. Partimize üye olmak isteyen, yönetimimizde bizimle birlikte mücadele etmek isteyen tüm Bigalı hemşehrilerimizi de davet ediyorum. Genç kardeşlerimiz başta olmak üzere Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye ve partimize olan teveccüh bizleri mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

ömerberber2

İMZA SÜRECİ…

Cumhurbaşkanlığı seçiminde 100 bin imza toplayarak aday olacak isimlerden biri olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce için Bigalılara imza çağırısında bulunan Berber; “Bigamızda partimizin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için imza çalışmaları güzel gidiyor. Ancak vatandaşlarımızı 27 Mart Pazartesi günü saat 20:00’a kadar Biga Adliyesi’ne imza vermeye davet ediyoruz. Demokrasinin gereği ve sayı Muharrem İnce’nin adaylığı için önemli olan imza sürecinde bize ulaşan vatandaşlarımız için de yardımcı olacağız. Bize 05362980400 ve 05434798000 numaralı telefondan tüm vatandaşlarımız ulaşabilirler” dedi.

Memleket Partisi’nin Çanakkale’de 4 milletvekili adayı ile genel seçimlerde yarışacağı da edinilen bilgiler arasında.

Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç