CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 14 Mayıs genel seçimleri için yaptığı Milletvekili başvurusunu geri çekti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile Genel Merkez yönetiminde bulunan 5 isimin Milletvekili adaylığı başvurularını geri çektiği, aralarında Muharrem Erkek'in de bulunduğu öğrenildi. Çanakkaleli siyasetçi 14 Mayıs seçimlerinde Millet İttifakının seçimi kazanması durumunda Bakan adayları arasında gösteriliyor. Öte yandan Parti kulislerinde Muharrem Erkek'in seçimin kazanılması ile oluşacak hükümette Adalet Bakanı olacağı ifade ediliyor. CHP'nin Parti yönetiminde, Altılı masanın görüşmelerinde, Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmalarının en önemli isimlerinden biri olan Muharrem Erkek'in Bakanlığı haberi Çanakkale'de gurur kaynağı oldu.

İsmail Işık'a coşkulu karşılama... İsmail Işık'a coşkulu karşılama...

Muharrem Erkek 1994 yılında Çanakkale'de serbest avukat olarak iş yaşamına adım attı. Mesleğini icra ederken birçok sivil toplum örgütünde de görev aldı. 2000-2002 döneminde Baro yönetiminde görev yaptı. 2004 ve 2009 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP'den Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Çanakkale Spor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nda görev aldı.

25, 26 ve 27. dönemlerde Çanakkale Milletvekili seçildi. 2015-2018 yılları arasında TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği yaptı. 3-4 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen CHP 36. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyesi seçildi. Ardından Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Merkez Yönetim Kurulunda görevlendirildi.

(Haber Merkezi)