CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında 2019 yılında hizmete açılacağı duyurulan ancak halen inşası devam eden tünelleri gündeme getirerek, “Sayın Bakan henüz tamamlanamayan tünelleri ne zaman hizmete almayı planlıyorsunuz?” diye sordu.

CHP’li Özgür Ceylan, Çanakkale’nin Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında inşası devam eden tünellerde yaptığı incelemelerin ardından Meclis Başkanlığına verdiği önerge ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanına, 2019 yılında hizmete açılacağı bildirilen tünellerin halen neden tamamlanmadığını sordu.  Özgür Ceylan, Eceabat ve Gelibolu ilçeleri arasında yapımı süren 6 tünelin tamamlanması ve ulaşıma açılması bu güzergâhı kullanan vatandaşlarımızın daha güvenli seyahat etmelerini sağlayacağının altını çizerken, “Proje kapsamında 2 bin 560 metrelik T1, 644 metrelik T1A ve 1355 metrelik T2 tünellerinin yapımı tamamlandı. 792 metrelik T3, 503 metrelik T4 ve 2 bin 558 metrelik T5 tünellerinin inşası ise halen devam ediyor” dedi.

g4

“Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz” “Orman Yangınlarında İHA Kullanan İlk Ülkeyiz”

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NA TÜNEL SORULARI

Gelibolu Eceabat bölünmüş yol projesinin 2016 yılında ihale edildiğini belirten Özgür Ceylan,  2019 yılında bitirileceği söylenen projede tamamlanamayan tünellerdeki fiziki ve nakdi gerçekleşme oranları hakkında bilgi isterken, “Henüz tamamlanamayan tünelleri ne zaman hizmete almayı planlıyorsunuz?” diye sordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Çanakkale’de devam eden projeleri hakkında da bilgi isteyen Özgür Ceylan, “Bakanlığınızın Çanakkale ilinde proje ihalesi yapılan ve henüz inşa halinde olan projeleri hangileridir? 2022 yılı için ayrılan ödenekleri kaç Türk Lirasıdır? Hangi takvim içerisinde hizmete alınmaları öngörülmektedir?” diye sordu.

(Haber Merkezi)

g2-1

g3

Editör: Ahmet Tunç