“Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir” “Bu Teklif Açıkça ‘Cambaza Bak’ Düzenlemesidir”
Biga Belediyesi'ne ait iş makinalarının ve işçilerin iddiaya göre mesai saatleri içinde belediye meclis üyesinin villasının çevresinde yaptığı çalışma bir vatandaşın kamerasına yansıdı. Video Bigalılar arasında whatsapp gruplarında paylaşılırken, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk de tepki gösterdi.
İş makinalarının ve belediye personelinin çalışmaları videoda net bir şekilde görülürken; videoyu çeken vatandaş da; "Biga Belediyesi'nin kepçesi, dozeri, encümen üyelerinin eviyle uğraşıyor. Bu kepçelerin, bu dozerlerin mazotları bizim cebimizden çıkıyor. İşçilerin maaşları bizim cebimizden çıkıyor. Encümen üyelerinin evleriyle uğraşılıyor. Hizmete bak. Kimlere hizmet ediyor bak. Belediyenin ne işi var encümen üyesinin evinin etrafında. Bize hizmet edecek şey, ona gidiyor. Biz de amele gibi parasını ödüyoruz. Haram zıkkım olsun" ifadeleriyle isyan etti.
CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk bir vatandaşın kamerasına yansıyan görüntüleri doğrularken; "Biga Belediyesi meclis üyesi Suzi Özden'in Kalafat yolunda ikamet ettiğini biliyorduk. Videodaki villanın o villa olduğunu doğruladık. O villanın çevresinde Biga Belediyesi'ne bağlı kamyon ve kepçenin mesai saatleri içinde, belediye personeli idaresinde çalışma yaptığını gözlemledik. Videoda duyarlı bir vatandaşımızın serzenişi de duyuluyor. Biz Biga'da Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı olarak bu görüntüleri doğru bulmuyoruz. Siyasi etiğe de sığmıyor, ahlaki olarak da doğru değil" ifadelerini kullandı.
 
Başkan Öztürk; "Biz Biga Belediyesi'nin çalışmadığını söylüyorduk ama bu noktada yanılmışız. Maaşa bağladıkları meclis üyeleri yetmiyormuş gibi, onların özel işlerini de belediye imkanlarıyla çözüyorlarmış. AKP'li Bülent Erdoğan idaresindeki Biga Belediye yönetimini kınıyoruz. Biga Belediyesi'nin imkanlarını vatandaş lehine kullansınlar. Kalan sürelerinde bari Bigalı hemşehrilerimize hizmet etsinler" dedi.

Editör: TE Bilisim