Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve parti yönetimini de yanına alarak kahvaltılı toplantıda gazetecilerle bir araya geldi.

Sert bir tonda konuşan CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk'ün kullandığı; "Şimdi buradan bir de çağrıda bulunmak istiyorum. Hatta, Sayın Erdoğan'ın tabiriyle sesleniyorum. Helvacı bıraktı, manav kaçmaya yer arıyor, dönercide de azcık gurur varsa hakkıyla oturmadığı koltuktan tezgahına geri döner. En azından birlikte yol yürüdükleri başkanlarının halkımıza verdiği namus sözlerinden bir tanesini tutmaya vesile olur" ifadesi dikkat çekti.

Başkan Öztürk, ana hatlarıyla iktidarı kazanacakları mesajını verdi. Aşılama konusunda uyarıda bulunan Başkan Öztürk, zamanlar, hayat pahalılığı, belediye şirket müdürünün istifası, yaşanan su kesintileri, sokak hayvanları sorunu, Hüseyin Onan Caddesi’nde tamamlanamayan yol çalışması, işten çıkarılan 35 işçinin durumu, tabakhaneler konusu, on adet minibüs hattının çalıştırılmaması, oda seçimlerine siyasi müdahaleler, Gümüşçay Belediyesi’nde yaşanan zimmet olayı, belediyenin borçları konuları hakkında konuştu. Medya Lokum’un EDS’lerle ilgili sorusunu da yanıtlayan Başkan Öztürk, CHP’nin ilk seçim vaadini de açıkladı.