Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi, Tarihçi Yazar Ertuğrul Sertbaş’ı Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde konuk etti. ‘Kıvılcımdan Aleve' adlı tek kişilik gösteri ile konuklara tarihin hafızalarında kaybolmuş notları hikayeleştirerek seyirciye aktaran Sertbaş’a programın sonunda ADD Biga Şube Başkanı Hasan Kırım çiçek takdim etti.

Lastikçilikle başlamış bir aile şirketi: Çakır ve oğulları... Lastikçilikle başlamış bir aile şirketi: Çakır ve oğulları...

Konuklar arasında Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, CHP Biga Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, Biga ADD Şube Başkanı Hasan Kırım, Çan ADD Başkanı Gökay Bulut, ilçe yöneticileri ve misafirler yer aldılar. ADD Biga Şube Başkanı Hasan Kırım konuşmasında; "Cumhuriyet tarihimizin önemli ayrıntılarını bilmek, bugünlerimize yansıyan önemli isimlerin tarihimize attığı imzaları öğrenmek için Ertuğrul Sertbaş’ı konuk ediyoruz. Kendilerine bizleri kırmayarak geldikleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.