Yeniceköy Mahallesi'nde Kocatepe Mevkii'nde bulunan Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait alan, gelir getirici tesilerin kiralanması amaçlı kullanılmak üzere 20 yıllığına Biga Belediyesi’ne tahsis edildi. Gerçekleştirilen ihale sonucunda, Belediye tarafından Yeniceköy Kocatepe Orman Parkı'nda yeni bir mesire alanı inşa edilecek. Tahsis edilen alana Biga Belediyesi tarafından c tipi mesire alanı inşa edilecek.

Gümüşçay Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını yaptı Gümüşçay Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını yaptı

Yeni mesire alanında, piknik alanları, peyzaj düzenlemeleri, kamelyalar ve sosyal donatıların yer alacağı duyuruldu.

"HAYIRLI OLSUN"

Biga Orman İşletmesi Müdür Yardımcısı Eray Maden imza töreninde yaptığı açıklamada; "Bugün Biga için çok güzel bir olaya şahitlik ediyoruz. Bu yıl içerisinde yapılan ihaleye Biga Belediye Başklanlığı katıldılar ve ihale Biga Belediyesi uhdesinde sonuçlandı. Bugün de Yeniceköy Kocatepe Orman Parkımızın gelir getirici tesislerinin kiralanması için yapacağımız bu sözleşmenin orman teşkilatına, Biga'ya ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

"YOĞUNLUK VARDI VE İHTİYAÇ BİR ÇALIŞMAYDI"

Mesire alanlarının yoğunluk yaşadığını ve yeni bir mesire alanına ihtiyaç olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; "Bugün Orman İşletme Müdürlüğümüzde Yeniceköy Mahallemizde bulunan Kocatepe mevkiindeki 67 bin metrekarelik orman arazisinin belediyemize tahsis sözleşmesini imzalıyoruz. İnşallah bu tahsisini  aldığımız alanda güzel C tipi bir mesire alanı proje çalışmalarımıza hemen başlayıp 2024 yılı içerisinde Yeniceköy Mahallemize Bigalı hemşerilerimizin istifade edebileceği güzel bir mesire alanı kazandırmış olacağız. Bu süreci takip eden park bahçeler müdürlüğümüze ve Orman İşletme Müdürlüğümüze ve personeline teşekkür ediyorum. Son zamanlara pandemi döneminin ardından açık ve doğal yaşam alanlarına özlemimiz daha çok arttı. Şu an Bigamızda kişi başına düşen yeşil alan sayısı birçok il ve ilçeye göre fazla olmasına rağmen, Bigamızın mesire alanları Aptiağa ve Nilüfer Gölü Mesire alanlarımız şu anda yoğunluk yaşıyor ve yoğunluk da Bigali hemşerilerimizin farklı mesire alanlarına ihtiyacı olduğunu gösteriyor. İnşallah Biga halkının ihtiyacı olan bu doğal yaşam alanını Biga'yı her yönüyle izleyebildiğimiz coğrafi konumuyla çok güzel olan bu alanda Bigalı hemşerilerimiz için güzel bir mesire alanı olacağını düşünüyoruz ve bu sözleşmenin hem Bigalı hemşehrilerimize hem de iki kurum adına da hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Yapılan imza törenine Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç, Park ve Bahçeler Müdürü Fatih Keskin, Yeniceköy Mahallesi Muhtarı Recai Esen ve basın mensupları katıldı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

410395302_742668561231268_7982752040404631614_n

Editör: Ahmet Tunç