Türk at yarışçılığının en büyük klasiklerinden olan Gazi Koşusu bu yıl 97. kez düzenlendi. İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda Mustafa Kemal Atatürk adına gerçekleştirilen 97. Gazi Koşusu heyecan dolu anlara sahne oldu. Canlı yayını yıllardır Tay TV de programlar sunan Dereköylü Enver Arslan sundu.

Biga’ya bir gurur da Gazi Koşusu’ndan. Her yıl Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen Gazi Koşusu 25 Haziran Pazar günü  tamamlandı. Biga’nın Dereköy’ünden Enver Arslan canlı yayın programından at yarışını sundu.22 safkan at, 2 bin 400 metre çim pistte birbiriyle kıyasıya mücadele etti.  Renkli anlara sahne olan 97. Gazi Koşusu'nda, hangi atın birinci geldiği yarışseverler tarafından araştırılmaya başladı.

GAZİ KOŞUSU KİM KAZANDI?

Yılların deneyimli yarış spikeri Yüksel Saymaz’ın anlattığı Gazi Koşusu'nun galibi Mehmet Kaya ile Urfa Aslanı oldu.

SAHİBİNE 5 MİLYON LİRA KAZANDIRDI

Çanakkaleli Sporcu Manş Denizi’ni Geçmeye Hazırlanıyor Çanakkaleli Sporcu Manş Denizi’ni Geçmeye Hazırlanıyor

Türk at yarışçılığının bu önemli koşusunun ödülü ise 5 milyon lira oldu. Yarışı en önde bitiren Urfa Aslanı adlı safkan, sahibi Selim Kaya'ya birincilik ikramiyesi olan 5 milyon lira kazandırdı. İkinci 2, üçüncü ise 1 milyon liralık para ödülünün sahibi oldu. Dördüncüye 500 bin, beşinciye de 250 bin lira ikramiye ödenecek. Böylece ilk beşe giren safkanların kazanacağı toplam ikramiye 8 milyon 750 bin lira oldu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç