AK Parti'de Yeşim Karadağ ile başlayan istifalar devam ediyor. Bugünde AK Parti'nin Çanakkale'de kurucularından olan Hakkı Akkoyun'un oğlu Yiğit Akkoyun'da partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Yiğit Akkoyun siyasi hayatına başka bir parti ile devam edeceğini açıklaması ise akıllara Ahmet Davuoğlu'nun kuracağı Partide görev alacağını işareti olarak değerlendirildi.

"SİYASİ HAYATIMI FARKLI BİR YOLDA DEVAM ETTİRECEĞİMİ.."

Yiğit Akkoyun yaptığı açıklamada istifası ile ilgili şu ifadelere yer verdi; "Eğitim hayatımın hemen ardından 2015 yılından bugüne kadar aktif olarak AK Parti Merkez ilçe de bana verilmiş olan görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Görev yaptığım süre zarfında birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan, başkanlarımızdan, yeri geldiğinde abi dediğim, baba dediğim insanlardan, ablalarımdan, tüm teşkilatımızdan ve oturup tek bir çay içmişliğim bile olan herkesten helallik ister ve bana verilen görevin sonuna geldiğimi bildirmek isterim. Siyasi hayatımı, heyecanımı ve enerjimi farklı bir yolda devam ettireceğimi bildirir, benim için, geride bıraktığım arkadaşlarım için ve en önemlisi ÜLKEMİZ için en hayırlısı olmasını temenni ederim. Selam ve Dua ile"

GENÇLİK KOLLARI BAŞKAN ADAYI İDİ..

Yiğit Akkoyun 2018 yılında AK Parti Gençlik Kolları İl Başkan adayı idi. Bülent Turan'ın desteği ile önce atanan Burak Balık, sonrasında da kongre de seçilmişti. Yiğit Akkoyun'un ağabeyi Halil Akkoyun ise içkili mekanlarda Burak Balık ve Mefail Ceylan'ın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmış "Çanakkale Böylesini seviyor" ifadelerini kullanmıştı.

BABASI BÜLENT TURAN'IN ÖNÜNÜ KESMİŞ, TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Halil Akkoyun'un yaptığı paylaşımları her yerde dile getirmesi sonrasında İl Gençlik Kongresinde yaptığı konuşmada da; "Sosyal medyadan, orada, burada karalamayın. Gençlik Kolları Başkanı atandıktan sonra yapıldığı gibi olmasın. Öyle mızmız yaparak, karalayarak seçim öncesi veya seçimde karalamaya çalışanlar bilin ki, Ak Partili değildir" ifadelerini kullanmıştı.

Oğullarının partililer önünde sürekli hedef gösterilmesi ise; AK Partinün Çanakkale Kurucularından Hakkı Akkoyun'un tepkisini çekmişti. Kongre sonrasında Bülent Turan’ın önünü kesen Hakkı Akkoyun; “Sen benim oğullarımın adını iki de bir gündeme getirip duruyorsun. Bunu neden yapıyorsun” diyerek tepki göstermişti.

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

(Haber Merkezi)

Editör: TE Bilisim