Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden ve Çanakkalemizi temsil eden Bigaspor'da 3 dönem görev yapan Serkan Özkan'ın yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından İbrahim Küçük adaylığını medya aracılığıyla kamuoyuna duyurmuştu.

Bigaspor futbolculuk ve antrenörlük yapan İbrahim Küçük tek aday olarak girdiği seçimde, genel kurul üyelerinin tamamının açık oyuyla başkan seçildi. Yoğun ilgi gören kongrede konuşan Bigaspor'un yeni Başkanı İbrahim Küçük; "Bir hayalim vardı" dedi.

Kongrede divan başkanı Mustafa Durak olurken, Mehmet Yılmaz, Arda Bozkurt ve Okan Ergüven de divanı oluşturan diğer isimler oldular. Saygı Duruşu'nun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla kongre başladı. Bigaspor tesislerinde bahçede gerçekleşen kongreye ilginin fazla olması dikkat çekti. Yönetim ve denetim kurulunun faaliyetleri ve geçmiş dönem ile yeni dönem bütçesi onaylandı. Ardından seçime geçildi. Tek adayın yer aldığı seçim açık oylamayla gerçekleşti. Seçim sonunda Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bir konuşma yaptı. Ardından Bigaspor eski Başkanı Serkan Özkan ile Bigaspor'un yeni Başkanı İbrahim Küçük genel kurulda üyelere hitaben birer konuşma yaptılar.

"24 YILLIK ÖZLEMİ GİDERMEK İSTEMİŞTİK"

24 yıllık üst lige çıkma hedefini gerçekleştirmek için yola çıktıklarını ancak başaramadıklarını söyleyen Bigaspor önceki dönem Başkanı Serkan Özkan; "İyisiyle kötüsüyle arkadaşlarımla birlikte bu yola çıktık. 3 dönem bu kutsal görevi yapmak nasip oldu. Ben teşekkür etmek istiyorum. Bigaspor'u 3 dönem boyunca arkadaşlarımla beraber en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. 24 yıllık özlemi gidermek istemiştik. Fakat başaramadık. Onun için özür diliyorum sizlerden. Bigasporumuzu en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Yeni seçilen başkanımıza başarılar diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Özkan'ın özeleştiri yaptığı teşekkür konuşması ise alkış aldı.

Biga'ya en güzel hediye Bigalı sporculardan Biga'ya en güzel hediye Bigalı sporculardan

"HAYALLER İNSANLARI HEDEFLERİNE GÖTÜRÜYOR"

Bigaspor'la ilgili hayal kurduğunu söyleyen Bigaspor Başkanı İbrahim Küçük; "Böylesine önemli ve değerli bir görev için yetki almak istediğimiz bu önemli gecemizde sizlerin değerli varlığı bizim gücümüze güç katacaktır. Biraz önce konuşan Serkan başkanımızın görüşlerine katılıyorum. Bugüne kadar bu kulübe hizmet etmiş bütün yöneticilerimize, başkanlarımıza, bu çatı altında toplanmamızı sağlayan ebediyete göçmüş olan büyüklerimize, bu kulübün temelinde en ufak bir taşı olan herkese huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bir hayalim vardı; Futbolcu olmak, Bigaspor'da hocalık yapmak, belki bir gün imkan olursa başkan olmak... Hayaller insanları hedeflerine götürüyor. Ben hayal ettim. Bugün sizin karşınızda size hitap ediyorum. Bu, benim için çok büyük bir onur. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

"HEDEFLERİ BİRAZ..."

Daha önce yarışmacı takımlar kurulduğunu ancak hedeflerin değişmesi gerektiğini söyleyen Başkan Küçük, çocukları kötü alışkanlıklardan korumak için başkan adayı olduğunu söyledi. Yönetilen taraftan yöneten tarafa geçtiğini vurgulayan Başkan Küçük; "Başkanım 24 yıllık özlemi gidermek için çaba sarf etti. Yarışmacı bir takım kurdu. Bundan önce Mustafa Durak başkanım aynı şekilde. Biz bu yarış içerisinde kuvvetli bir zincir kurmuştuk. O zincirin en küçük halkasıydık belki. Mücadele ettik. Başaramadık. Ama Bigaspor'u en iyi şekilde bir marka haline getirmek için Türkiye çapında elimizden gelen her şeyi yaptık. Vicdanen rahatız. Şimdi biraz hedeflerimizi değiştirmek gerektiğini düşünüyorum. Ben alan taraftan veren tarafa, yönetilen taraftan yöneten tarafa geçmek için talip oldum bu göreve. Bu çatı altında Bigaspor'a, Biga'da spora hizmet etmek için buradayım. Hepinizin desteğiyle, birlik ve beraberlik içerisinde başarabileceğimize inanıyorum. Çok uzun yıllardır Bigasporumuz belki böyle bir kongre bile yaşamadı. Tek liste olmamıza rağmen, herkesin burada bir aile gibi toplanması, bizim için belki karanlıktan aydınlığa açılan bir adım oldu. Belki bir kıvılcım oldu. İnşallah bu çatı altında, ülkemizde çok alt yaş gruplarına inmiş kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı kurtarmak için talip olduk. Onlar bizim değerlerimiz. Güzel işler yapmak için talip olduk" dedi.

Konuşmaların ardından genel kurul sona erdi. Yapılan seçim sonucunda yeni yönetim şöyle oluştu:

Yönetim kurulu asil üyeler: İbrahim Küçük (Başkan), Levent Şahin, Süleyman Çevik, İlker Kılıç, Semih Turan, Vahit Kaşdemir, Mustafa Üzer, Ömer Ilgın, Mutlu Kaya.

Denetleme kurulu asil üyeler: Soner Karabulut, Mehmet Yılmaztürk, Erdinç İşçi.

Yönetim kurulu yedek üyeler: Cihan Ertaş, Reyhan Kaçar, Mustafa Ceylan, İlker Macit, Alparslan Kaplan, Engin Yerlikaya, Hasan Okan Ergüven, Arda Bozkurt, Altan Özmucur.

Denetleme kurulu yedek üyeler: Hüseyin Erdoğan, Mustafa Mutlu, Soner Yılmaz.

ASKF asil üyeler: İbrahim Küçük, Levent Şahin, Vahit Kaşdemir, Altan Özmucur, Arda Bozkurt, İlker Kılıç, Hasan Okan Ergüven.

ASKF yedek üyeler: Ömer Ilgın, Süleyman Çevik, Mustafa Üzer, Mustafa Ceylan, Semih Turan, İlker Macit, Mehmet Yılmaztürk.

(Haber: Ahmet Tunç)

281593140_10225414882670248_5603131445048736444_n

f13

f12

f11

f10

f9

f8

f7

f6

f5

f4

f3

f2

f1

284675356_133901865915969_4084278335930892057_n

Editör: Ahmet Tunç