Eğitim İş Biga Temsilciliği'nin okul temsilcileri toplantısı, Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Serkan Serbes ve Yönetim Kurulu Üyesi Caner Çimen'in de katılımıyla Biga'da gerçekleştirildi. Eğitim İş Biga Şube Başkanı Okan Yüksel yaptığı açıklamada, Biga'da yetkili sendika olmayı hedeflediklerini söyledi. Kadın üyelerin sendika içindeki oranından çok memnun olduklarını ifade eden Yüksel, "Bu durum bizi mutlu ediyor" dedi.

Eğitim İş Biga Şube Başkanı Okan Yüksel toplantı sonrası yaptığı açıklamada; "Sendikamızın okullardaki yüzü olan arkadaşlarımız ile bir araya gelerek gündem hakkında bilgilendirme sağladık. Biga Eğitim İş olarak çalışıyoruz. 20 Mayıs 2022 tarihinde Biga Eğitim-İş olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde sendika üyelikleri tespit formunu 169 üye sayısıyla imzalamış bulunmaktayız. Bununla birlikte diğer sendikalardan geçen yeni üyeler ve ücretsiz izinde olan arkadaşlarımızla beraber güncel üye sayımız 181 üyeye ulaşmıştır. Ayrıca bizi mutlu eden bir durum da mevcut 181 üyenin 100'ünün kadın üyelerden oluşmasıdır. Kadın üyelerimizin sendikamızın büyümesindeki payı inkar edilemez. İlçe genelinde bir yıl içinde yüzde 131 üye artış oranına ulaşarak en fazla büyüyen sendika Egitim-İş olmuştur. Bu başarıya ulaşmamızda emeği geçen tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Etkili ve mücadeleci sendikacılık anlayışımızı gelecek sene yetki ile taçlandırmak için elbirliği ile çalışmaya devam etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Biga'da yetkili sendika yine 'Eğitim İş' oldu Biga'da yetkili sendika yine 'Eğitim İş' oldu

Eğitim Çanakkale Şube Başkanı Serkan Serbes'in de üye sayılarındaki artışlar ve kadın üyelerin sendika içindeki oranı nedeniyle Eğitim İş Biga Şube Başkanı Okan Yüksel'i tebrik ettiği öğrenildi.

(Haber: Ahmet Tunç)

283355539_148529047743867_40347490422610524_n

Editör: Ahmet Tunç