Biga Sebze Meyve Gıda Pazarcıları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, 19 Ocak 2023 Perşembe günü saat 19:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yeni yönetimlerini seçecekler. Mevcut Başkan Hüseyin Sert, Medya Lokum’a yaptığı açıklamada; “Yapılacak seçimde yeniden adayım. Deneyim kazandım. 23 yıldır pazarcılık yapıyorum. Pandemi gibi zor bir dönemde görev alarak üyelerimizin hakları için mücadele etmekten hiç kaçmadım. Bundan sonra da üyelerimiz için mücadele etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Aracınızı kış şartlarına hazırlayın!” “Aracınızı kış şartlarına hazırlayın!”

İKİ DÖNEMDİR BAŞKANLIK GÖREVİNDE

2009 yılında kurulan derneğin seçimleri 2 yılda bir gerçekleştiriliyor. Kurucu başkan Ahmet Karadal ve İdris Karaman yönetimlerinde üç dönem boyunca yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem yönetim kurulu ikinci başkanı olarak görev yapan Sert, iki dönemdir de derneğin başkanlığını başarıyla yürütüyor. Edinilen bilgiye göre henüz bir başka aday çıkmadı. Adaylık açıklaması olmazsa, Sert tek aday olarak seçimlere girecek.

“HERKESİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUM”

Geçmişte kurucu başkanların yönetimlerinde yer alarak deneyim kazandığını söyleyen Sert; “Deneyim kazanmamda emekleri olan kurucu başkanlarımız Ahmet Karadal ve İdris Karaman başta olmak üzere derneğimiz için çalışan, alınteri döken, derneğimizin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olarak herkese teşekkür ederim. Benim başkanlığımda görev alan tüm yönetim kurulu, denetim kurulu asile ve yedek üyelerime teşekkür ediyorum. Görev yaptığımız bu süreçte başkanlarımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak, deneyim kazandım. Herkese eşit mesafede yaklaşmanın önem ve hassasiyetini anladım. Esnaflarımızın yaşadığı sorunları birlik ve berberlik içinde aşılmasının mümkün olduğunu, birlik ve berberlikle aşılamayacak engelin olmadığını gördüm. Bu görev bilinci ile yeniden göreve talibim. Derneğimiz bugün her zamankinden daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Tüm üyelerimizi gerçekleştireceğimiz seçimlere davet ediyor, tüm üyelerimizin desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)