Biga TSO, yatırımları Çanakkale gündemine taşıdı Biga TSO, yatırımları Çanakkale gündemine taşıdı
25-31 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sigortacılık Haftası bu sene pandemi nedeniyle 31 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında ülkemizde kutlandı.
 
Bigamız'da Sigortacılık Haftası ise Biga Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilçemizdeki sigorta acenteleri ile beraber Lezzet Var Kafe'de kahvaltı eşliğinde kutlandı.
 
Biga Ticaret Odası Başkanı Şadan Doğan'ın da bulunduğu kahvaltıda acenteler bir yandan sektördeki sıkıntılarını dile getirirken, diğer yandan önümüzdeki senelerde de kutlanacak olan Sigortacılık Haftası ile ilgili fikir alışverişinde bulundular. Kahvaltıya Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga TSO Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin, Genel Sekreter Mustafa Mutlu da katıldı.
 
Kahvaltıya katılan Tarhan Sigorta Aracılık Hizmetleri sahibi Bülent Canberk Tarhan ile yaptığımız sohbette "Bizler pandemi sürecinde hiç beklediğimiz bir süreç yaşadık. Dijitalleşme başta olmak üzere birçok yeniliğe adapte olmak durumunda kaldık. Haziran 2020'den sonra sektörümüzde hareketlilik yaşanmaya başladı. Sektörümüz büyüdü. Edindiğimiz bilgilere göre Türkiye genelinde sektör olarak geçtiğimiz yıl 44 milyar TL tazminat üstlendik; deprem felaketlerinde ve Kovid-19 kaynaklı olarak hastalık ve sağlık sigortalarında ödenen tazminatlarla halkımıza bugüne değin 2 milyar TL gibi bir önemli bir destek sağladık. Sigorta demek kaybetmemek demek, güvenli bir gelecek demektir. Asıl işi sigortacılık olan sigorta acentelerine güvenin, güvenin ki güveniniz boşa çıkmasın. İnşallah önümüzdeki yıl pandeminin etkisinden uzaklaşarak, sevdiklerimizle beraber, sağlıklı bir Sigortacılık Haftası yaşarız" dedi.

Editör: TE Bilisim