Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre olumsuz hava koşulları nedeniyle Biga'da taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

İlgi yeniden mesleki eğitime kayıyor… İlgi yeniden mesleki eğitime kayıyor…

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 Mart Perşembe günü Biga'da taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; "İlçemizin yüksek kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlçe Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı karar gereği 10 Mart Perşembe günü ilçemiz genelindeki taşımalı eğitime 1 gün ara verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Çanakkale Valiliği; Biga'nın yanı sıra Çan, Bayramiç, Lapseki ve Yenice'de de taşımalı okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Çanakkale ve çevrelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini duyurarak uyarılarda bulundu.

10 Mart Perşembe sabah saatlerinde başlayıp, 11 Cuma günü saat 18.00’ kadar devam etmesi beklenen uyarı kapsamında Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli yer yer hamleli kısa süreli fırtına (50-70 km/saat-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)