BİSEV Biga Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından huzurevi bahçesinde Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılı kapsamında yapımı tamamlanan Atatürk büstü açılışı yapıldı.

Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette

Açılışa Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Vakıf Başkanı Servet Bayram, BİKAD Başkanı Ayfer Baykal, daire amirleri, huzurevi sakinleri ve öğrenciler katıldılar.

Hasan Tahsin Günay İlkokulu öğrencileri şiirler okurken, açılışta minik öğrencilerle huzurevi sakinlerinin bir araya gelmesi güzel görüntüler oluşturdu. Minik sunucunun profesyonel tavırları ve düzgün Türkçe'siyle açılış metnini okurkenki halleri katılımcılara tebessüm ettirdi. Atatürk büstünün açılışını da protokolün yanı sıra minik öğrenciler ile huzurevi sakinleri birlikte yaptılar. Açılışta vakıf başkanı Servet Bayram da kısa bir konuşma yaparak büstün hazırlanmasında desteği için Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan'a teşekkür etti.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

bisevatatürk13

bisevatatürk12

bisevatatürk11

bisevatatürk10

bisevatatürk9

bisevatatürk8

bisevatatürk7

bisevatatürk6

bisevatatürk5

bisevatatürk4

bisevatatürk3

bisevatatürk2

Editör: Ahmet Tunç