Biga'dan 4 girişimcinin yaptığı yatırımda sona gelindi ve Carrefoursa Süper Biga Şehir Parkı yanında müşterilerine kapılarını bugün itibariyle açtı.

Biga iş dünyasının yakından tanıdığı Erol Şener, Altan Özmucur, Serdar Seçilen ve Tevfik Başarır'ın ortaklığında 17 Birlik Yatırım Ticaret A. Ş. tarafından açılan Carrefoursa Süper Biga Şubesi, bünyesinde Biga'nın yerel markalarıyla da işbirliği  yapacak. 

Geleceğin İşletmecileri Davut Doğan’ı Seçti Geleceğin İşletmecileri Davut Doğan’ı Seçti

İlk etapta Bigalı kadın girişimcilerin oluşturduğu Biga Kadın, Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (Bikad)'a bağlı Eceköy'ün unlu mamülleri ve peynir çeşitleri ile Bigalı kadın girişimci Ayşe Dişli'nin kurduğu Nefisköy markasının unlu mamülleri ile doğal reçelleri de Carrefoursa Süper'in vitrinlerinde yerini alacak.

e998b8ca-3f8a-417d-a3c5-fb1bbdec819f

Bigalı firmaların ürünleriyle ilgili önümüzdeki dönemde de çeşitli anlaşmalar yapacak olan girişimcilerin çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekecek işlerin içinde olacakları öğrenildi.

Yatırımcılardan Altan Özmucur yaptığı yazılı açıklamada; "Bizler Biga'da kazanan ve Biga'ya kazandıran olmak üzerine bir fikirle bu yatırımın bir parçası olduk. Bigamıza katkı sağlayacağımızı daha önce de söylemiştik. Hem Nefisköy hem Eceköy hem de daha sonra portföye dahil edeceğimiz yerel markalarımızı ulusal lige taşımak için raflarımızda yer vereceğiz. Yerel markalarla olan işbirliğimizi de arttırmayı planlıyoruz. Carrefour ile anlaşmamızda da bu konuyu özel olarak değerlendirdik. Yerel markalarımız da daha sonraki değerlendirmeler sonunda belki de tüm Türkiye'deki Carrefour mağazalarında yerlerini alacaklar. Biz bunun gerçekleşeceğine gönülden inanıyoruz. Mağazamızın inşaatında da Bigalı firmalarımızla çalıştık. İnşallah hayırlı bir çalışma olacak. Önümüzdeki günlerde de Bigalı bir Carrefousa Süper anlayışıyla hareket edeceğiz. Biga dışından gelen zincir mağazaların Biga'da faaliyet göstermesinden ziyade, Bigalı girişimcilerin bu markaları Biga'ya getirmelerinin kazanç olduğunu düşünüyoruz. Bununla ilgili Biga'da çok fazla franchise şeklinde farklı markaların Bigalı temsilcilerini biliyoruz. Bizler halkımızın bize olan güvenini de geçtiğimiz günlerde gördük. Bu güvene layık olarak çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

14c11678-2cd6-416d-ab75-cddcf6833f52

Carrefoursa Süper, Biga'da bugün kapılarını açarken, Bigalılara da uygun fiyat avantajı ve ürün çeşitliliğiyle de iddialı giriyor. 

Öte yandan açılış programının da önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi.

CARREFOURSA MARKETLERİ
Carrefoursa marketleri; CarrefourSA Hipermarketleri, CarrefourSA Süper, CarrefourSA Mini ve CarrefourSA Mini olarak kategorilendiriliyor. CarrefourSA Süper, gıda ağırlıklı bir mağaza konsepti. ancak gıda dışı ürünlere de hipermarketler kadar olmasa da yer veriliyor. CarrefourSA Süper mağazaları sebze, meyve, balık, şarküteri, kasap ve fırın reyonlarına sahip. Türkiye genelinde toplam 380 CarrefourSA Süper mağazası bulunuyor.

2de1360a-8a5c-4ce6-9b4b-172b13f1a380

Editör: Ahmet Tunç