Yaz sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde gittiği şu günlerde serinlemek isteyenlerin kuyruk oluşturduğu dondurmada 72 yıllık tecrübesiyle Çavuşköylü Hasan Usta yenilediği işletmesinin açılışını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

Festival havasında sünnet Festival havasında sünnet

Yoğun katılımla ve ilgiyle gerçekleşen açılışa Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Erkan Özkan, Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İlhan Yavuz, Çavuşköy Mahallesi Muhtarı Süleyman İlhan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle sakinleri ve davetliler katıldılar.

Açılışta Biga Belediye Başkanı Erdoğan, dondurma tezgahının başına geçince renkli anlar ortaya çıktı.

1950 yılında dede Hasan Sarıbıyık ile başlayan Çavuşköylü Hasan Usta dondurmalarında, önce oğul Cemil Sarıbıyık'ın devraldığı bayrağı şimdi de torun Hasan Sarıbıyık ve eşi Selin Sarıbıyık taşımaya başladı.

Yenilenen işletme, günümüze uygun modern tasarımı ve Çavuşköy Köprüsü yanındaki kolay ulaşılabilir yeni adresinde dondurma sevenleri bekliyor.

(Haber: Ahmet Tunç)

sdghjk

sdfnm

oçlkuy

kşlkyt

kljkjö

kjöçjhgjhfkjhg

hjuhs

hjkç.k

hjhgv

hgjhdhfm

gmökç.lş

ghnjth

fgmö

Editör: Ahmet Tunç