KIYIDA KÖŞEDE BİR YER

‘Kesin en uzun yazılardan biridir.‘

Yazının başlığını okuyunca bu hissiyata kapılanlar için baştan belirtmeliyim ki sizin istediğiniz kadar uzun, sizin istediğiniz kadar kısa bir yazı oldu.

Bu haftaki köşe yazısının içeriği hakkında çeşitli fikir ve düşüncelerim vardı. Mesela Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan‘ın 21 yıllık iktidarı boyunca yapılan ve yaşanılanlar hakkında kronolojik bir döküm yapmak fikirlerden biriydi.

Vazgeçtim...

Malumunuz ülkenin gündemi seçim. Ve biz vatandaşların önüne gelecek olan sandığa atacağımız zarfın içinde iki adaydan birini tercih etmemiz bekleniyor. Kime oy vermeyi düşündüğünüzden bağımsız olarak, mutlaka sandığa gidip iradenizi belirtmekte fayda olduğunu düşünenlerdenim. En azından bu seçim özelinde görüşüm bu yönde...

Tercihimi ayan beyan bu mecrada defa kez dile getirdim. Tercihim hakkında bir değişiklik yok. Bir oy hakkım var. Oyuma sahip çıkmak içinde bir müşahit kartı edindim. Bu tercihimin nedenlerini birçok yazımda sıraladım. Düşüncelerimi kimsenin fikrini değiştirmek gayesi ile yazmadım. Benimkisi sadece sesli düşünmek.

 Aslında bu yazıyı yazarken de ben konuşuyorum, telefonum dinliyor ve o yazıyor. Gelişen teknolojinin bir nimeti...

Bu hafta bir seçime gideceğiz. Büyük ihtimalle de tercihlerimizi yapmış bir şekilde sandık başında olacağız. Yaşamımızı derinden etkileyecek kararlar alırken oturup etraflıca düşünürüz. Kararını verenlerin etraflıca düşündüğünü tahmin ediyorum.

Bu mecrada yazmış olduğum ‘ 3600 salise, 60 saniye!‘ başlıklı yazımın son paragrafı ile bu haftaki yazımı noktalayacağım.

"...İsterseniz 3600 salise, isterseniz 60 saniye diyebilirsiniz. Yaklaşan seçimlerin tarihi geldiğinde, siyasetin ve siyasetçilerin gözünde en değerli olduğun an, o 1 dakika! O ana kadar bolca zamanın var. Bu süre zarfında liyâkat ve adalet kelimelerini biraz düşün. Zaman sevgi, saygı kelimeleri için ve nice erdemli olgu ve kelimeyi düşünecek, üzerine konuşabileceğimiz kadar uzun. Neyin çoğaldığına, nelerin azaldığına vicdanınız ve aklınız ile karar vermeniz dileğiyle..."

Köşe yazısının tamamını okumak için 👉 https://www.medyalokum.com/3600-salise-60-saniy