Kütüphaneler haftası sebebiyle Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu 3/F sınıfı öğrencileri ve sınıf öğretmenleri Hüseyin Gök, Belediye Ticaret Merkezi'nin üst katındaki Biga Halk Kütüphanesi'ni ziyaret ettiler. 

Kütüphane Haftası ile ilgili değerlendirmede bulunan sınıf öğretmeni Hüseyin Gök, bu gibi özel haftaları değerlendirmeği çok sevdiğini, okul dışındaki aktivitelerin çocukların dikkatini çektiğini ifade etti.

Kütüphaneler Haftası'nda bir etkinlik yaparak, öğrencilerini kitap okumaya teşvik etmek istediklerine değinen Gök, çocuklara farklı alanları gösterip, kitaplara dokunmalarını sağlamanın önemine değindi. Kitap okumanın çocuklar için akademik başarı hedefinin dışında önemi olduğunu ifade eden Gök, çocukların kitap okumayı sevmelerinin ne kadar önemli olduğunu, okumanın yanı sıra nitelikli okumanın çok çok önemli olduğunu anlattı.

Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar Çavuşköy'de mezuniyet sevinci yaşadılar

Biga Halk Kütüphanesi'ni ziyaret eden öğrenciler kitapları ilgiyle incelediler ve okumak istediklerini alabilmek için kütüphane üyeliklerini gerçekleştirdiler.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

852ceeb0-793d-4bcf-9837-7ee07e602691

1aeafc56-9f91-4142-b730-a63f2a3c55b3

Editör: Ahmet Tunç