Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Bigaspor ligi 8’inci sırada tamamladı. İlk devrede 16 puan toplayan Bigaspor, 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Devre arasına giren Bigaspor, ikinci yarının ilk idmanını 5 Ocak tarihinde yapacak. Bigaspor Başkanı İbrahim Küçük’ün rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı toplantıya Asbaşkan Levent Şahin başkanlık yaptı. Bigaspor’da Asbaşkan Levent Şahin, Futbol Şube Sorumlusu Vahit Kaşdemir ve Altyapı Sorumlusu Semih Turhan sezonun ilk devresini değerlendirme toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Toplantı sonunda Bigaspor Futbol Şube Sorumlusu Vahit Kaşdemir, Bigaspor yönetimi olarak 2002 doğumlu bir kaleciyle görüştüğünü, birkaç oyuncuyla daha da temas halinde olduklarını açıkladı. Öte yandan Asbaşkan Levent Şahin ise Bigalıların genç oyunculardan oluşan Bigaspor’a sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

“HEDEF ŞAMPİYONLUK DEĞİL, GELECEĞİN TAKIMINI KURMAK”

Bigaspor’un şampiyonluk hedefinin olmadığını ve geleceğin takımını kurduklarını söyleyen Şahin; “Değerli basın mensubu arkadaşlar, hepiniz hoş geldiniz. Kulüp başkanımız İbrahim Küçük’ün bir rahatsızlığı var. Ateşlendi, sesi çıkmadığı için bu toplantıya ben başkanlık ediyorum. Öncelikle yönetim kurulum adına 2023 yılının Bigasporumuz için başarılı, sakatlıksız, sağlıklı bir yıl olmasını diliyorum. Camiamızın ve Bigalı hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyorum. Arkadaşlar toplantımızın ana gündem maddesi ilk yarıyı değerlendirmek olacak. İlk yarıyı 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyetle tamamladık. 16 puan topladık. 8’inci sırada tamamladık. Hedefimizden biraz uzakta kaldık. Ama sene başında bizim şampiyonluk gibi bir iddiamız yoktu. Biz geleceğin Bigasporunu oluşturmak için, ülkemizin yaşadığı bu zorlu zamanda bu görevi kabul ettik. Fazla masraf yapmadan, altyapımızdaki oyuncularımızı değerlendirerek, uygun maliyetlerle genç oyunculardan bir kadro oluşturduk. Coşkun hocamızın önderliğinde çalışıyoruz. Açıkça söyleyeyim. Bizim hedefimiz 4, 5 ve 6’ıncı sıralardı. Hedefimizden 1-2 sıra uzaktayız. Devre arası bir iki takviye olabilir. Transfer komitemizin çalışmaları devam ediyor. İnşallah ilk maçta Bozcaadaspor karşısında başlayan bir seri yakalayıp Bigasporumuzu hak ettiği yere getirmeye çalışacağız. Tekrar söylüyorum. Biz kimseye şampiyonluk sözü vermedik. Şampiyonluk hedefimiz yok zaten. Bu genç oyuncularımıza Biga halkının sahip çıkmasını istiyoruz. Kötü oyun sergileyebilirler. Kötü bir yıl olabilir. Ama hepsinin amacı Bigaspor armasını gururla taşımaktır. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaktır” şeklinde konuştu.

lev1

“HALI SAHA YENİLENİYOR”

Bigaspor önündeki halı sahanın yenileneceğini ve son aşamaya gelindiğini söyleyen Şahin; “Ben camiamıza müjde vermek istiyorum. Tesisimizin önündeki halı sahamızın yenilenmesiyle ilgili süreç son aşamaya geldi. Ödeneği çıktı. En yakın sürede Bigaspor önündeki halı sahanın yenilenmesi süreci başlıyor. Bununla ilgili en başından beri bizimle her zaman ilgilenen Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’a, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na, Ak Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan’a, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a, Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’a yönetim kurulum ve Bigaspor camiası adına teşekkür ediyorum. Bigaspor için çok önemli bir gelir kapısı olacak bu saha” ifadelerini kullandı.

“ADASPOR İLE İYİ NİYET ANLAŞMASI YAPTIK”

Bigaspor ve Adaspor arasında altyapıda iyi niyet anlaşması yaptıklarını dile getiren Şahin; “Diğer takımlarımız hakkında size bilgi vermek istiyorum. Bu yıl U18 takımımız yok. Bu lige katılmıyoruz. Sene başında yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla konuştuk. Artık 17-18 yaşlarına gelmiş bir oyuncunun amatör liglerde oynaması gerektiğine karar verdik. U18 liglerinde 5-6 takımlı gruplar oluşturuluyor ve 8-10 maç oynanıyor. Bunlarda bir iki takım çekildiğinde 6-8 maç oynanıp lig sona eriyor. Genç arkadaşlarımız 1 yıl çalışıp sadece 8 maça çıkıyorlar. Biz de bu nedenlerle bu yaş grubunu kapattık. Oyuncularımızı A takımımıza aldık. Adaspor ile de bir iyi niyet anlaşması yaptık. Bu oyuncuları Adaspor’a hiçbir bedel almadan verdik. Adaspor da bu oyuncularımızı katıldığı liglerde yaş gruplarına göre oynatacak. Bizler de oyuncuların gelişim durumlarına göre hareket edeceğiz. Orada gelişim gösterenleri Bigaspor’umuza katacağız. U16 takımımız grup ikincisi oldu, 7 Ocak Cumartesi günü Lapseki Stadı’nda Kepezspor ile yarı final maçı oynayacaklar. U14 takımımız geçtiğimiz hafta Çanakkale şampiyonu oldu. Ebedi dostumuz Adaspor ile karşılaştık. Kazanan Biga futbolu oldu. Onlara da centilmenliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İl şampiyonasında da Bigasporumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

“ALPEREN SEZON SONUNA KADAR…”

Alperen Akar’la bazı takımların ilgilendiği ve ligin ikinci devresinde transfer olacağını iddialarını yanıtlayan Şahin; “İbrahim Küçük başkanımız sezon başında Coşkun Öz hocamıza altyapımızda bir oyumuzun olduğunu ve bu oyuncuyu kullanması gerektiğini söyledi. Alperen de bizi yanıltmadı. Hocamızın verdiği programlarla da kendini iyi geliştirdi. Evet, teklifler var ama bu tekliflerin altı çok dolu değil. Sadece söylentiler var. Biz de futbolcumuzla sık sık görüyoruz bu konularda. Kendisi sadece futboluna bakıyor. İnşallah sezon sonuna kadar bizle birlikte devam edecek. En son beni Bursa’dan bir 3’üncü Lig takımı aradı ve Alperen’i takip ettiklerini, sezonu tamamlaması gerektiğini ve önümüzdeki sezon görüşmek istediklerini söylediler. Biz oyuncumuzdan memnunuz” şeklinde konuşarak iddialara son noktayı koydu.

“KULÜP OLARAK İŞLETECEĞİZ”

Bigaspor tesislerinin kullanımı ve halı sahasıyla ilgili soruya da yanıt veren Şahin; “Yaklaşık 1 yıldır kulübümüz işletiyor halı sahayı. Futbol okulunun çalışmaları da burada devam ediyor. Halı saha yenilendikten sonra da Bigaspor kulübü olarak işleteceğiz. Bu dönemde hiçbir tesisi bir başkasına verip işletmeyeceğiz. Kulüp olarak işleteceğiz. İşletmeciyle ilgili de hukuki süreç devam ediyor. Başkanımız ve avukatımız ilgileniyor. Benim bu konuda bilgim yok” dedi.

İKİ OYUNCUYLA YOLLAR AYRILDI

Bigaspor’da ara transfer döneminde 2 futbolcuyla yollarını ayırdıklarını söyleyen Şahin; “Hocamızın verdiği rapor dahilinde Mehmet Yılmaz ve Remzi Can Şahin ile yollarımızı ayırdık. Genel kaptanımız görüştü ve kendilerine iletti. Bundan sonraki futbol hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum. Yolları açık olsun. Ayrılıklar zor oluyor. Bu arkadaşlar yıllardır bizlerle beraberler. Bir türlü beklenen performansı gösteremediler. Onlar da yedek kaldıkları için mutlu değildiler. Böylesi herkes için daha iyi oldu. Hocamızın verdiği rapor dahilinde bir iki forvet oyuncumuz var. Farklı mevkiler için de oyuncular var. Transfer komitemiz ilgileniyor. Görüşmeler yapıyoruz. Netleştiğinde kulübümüzden gerekli açıklamalar yapılacak” ifadelerini kullandı.

Biga'ya en güzel hediye Bigalı sporculardan Biga'ya en güzel hediye Bigalı sporculardan

İLYAS BAYRAM STADYUMU’NUN İHALE SÜRECİ…

İlyas Bayram Stadyumu’nun yarım kalan işleri için ihale süreciyle ilgili soruya da yanıt veren Şahin; “İlyas Bayram Stadyumu’yla ilgili il spor müdürüyle görüşme yaptık. Kendisinden bir ricada bulunduk. Biga’da 2 yıl karşılaşma oynanmadığını söyledik. Çanakkale’de oynadık, Gümüşçay’da oynadık. Stadyum’umuza hasret kaldığımızı söyledik. İhale sürecini sezon bittikten sonra yapmalarının doğru olacağını söylemiştik. Herhalde bizi dinledi. Biga İlyas Bayram Stadyumu’nun duvarı, tartan pisti ve elektronik tabela yapılacak. Süreci il spor müdürlüğü takip ediyor. Bir defa ihaleye çıkılmıştı ve katılan olmamıştı. Bize gelen yeni bir bilgi yok henüz. Ben ayrıca 18 Eylül Stadı’nın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü 4 yıldır dile getirdik. Serkan başkan döneminde de olsun. 18 Eylül Stadı, İlyas Bayram Stadyumu’nun kurtuluşu olacak. Bütün yaş kategorileri stadyumda idman yapıyorlar. Çok sık idman yapıldığı için zemin ömrünü tamamlıyor. 18 Eylül Stadı da kullanılmaya başlandığında stadyum zemini de rahatlayacak” şeklinde konuştu.

“ALTYAPIDAKİ AMAÇ, A TAKIMA SPORCU YETİŞTİRMEK”

Altyapıdaki durumla ilgili soruya ise Bigaspor Altyapı Sorumlusu Semih Turhan; “Altyapıda şampiyonluk gibi bir amacımız yok. Hedefimiz kupa değil. A takıma futbolcu yetiştirmek için çalışıyoruz. Altyapıdaki sporcularımız iyi gidiyor. Adaspor’a da futbolcu verdik. Onları da takip ediyoruz. Lisanslı 95 futbolcumuz var. Bir de Cumartesi ve Pazar günleri yaz okulundan gelen 45 sporcumuz var. Kadri hoca onlarla ekstradan ilgileniyor. Ücretsiz bir çalışma bu. Yaz okulundan beğendiğimiz sporculara Bigaspor ruhunu aşılamak istiyoruz” dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç